Čtyři skifaři a dvojskif budou bojovat o medaile na jezeru Piediluco

12.4.2019

Foto Michal VabroušekFoto Michal Vabroušek
Foto Michal Vabroušek

Výběr žen a tým mužů lehkých vah reprezentují tento víkend Českou republiku na mezinárodní regatě v Itálii. Celkem 12 veslařek a veslařů se vypravilo na jezero Piediluco, aby otestovali svoji formu v silné konkurenci závodníků z 35 zemí Evropy, Afriky a Asie. Severně od Říma na malebném jezeře se koná XXXIII. Memorial PAOLO D´ALOJA.

Do dnešních rozjížděk zasáhlo hned osm českých posádek. Všem skifařům a jednomu dvojskifu se podařilo postoupit do finále, které se pojede v sobotu dopoledne v osmi drahách. Jako první si zajistila místo ve finále A Kristýna Neuhortová. Mladá skifařka lehkých vah neponechala nic náhodě a zvítězila ve druhé rozjížďce. Také Jan Hájek si vybojoval místo ve velkém finále. Ve své jízdě dojel sice na čtvrtém místě, celkově šestý nejrychlejší čas jej ale vynesl mezi osm vyvolených lehkovážníků.

Ve finále ženského skifu budeme mít dokonce dvojí zastoupení. Členky úspěšného dvojskifu se tentokrát rozdělily a obě si vybojovaly finálovou účast. Lenka Antošová nestačila pouze na úřadující mistryni světa Sanitu Puspure z Irska a zajela čtvrtý nejrychlejší čas ze všech skifařek. Kristýna Fleissnerová dojela ve své rozjížďce na třetím místě, její čas však stačil, aby jako poslední proklouzla do finálového závodu. Obě děvčata tak mohou navázat na skifařské medaile, které zde získala před dvěma roky.

Jako poslední se do finále A probojoval dvojskif Jan Cincibuch – Milan Viktora. Kluci startují v kategorii bez omezení hmotnosti, ale i v té se dokázali prosadit mezi 8 nejrychlejších lodí. Druhé české posádce se bohužel už tak nedařilo. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem se pokusí vylepšit si náladu v zítřejším finále B. O deváté místo pojedou v sobotu dopoledne také obě dvojky bez kormidelnice žen. Ani sestry Žabovy, ani Helena Hlasová s Josefínou Lázničkovou bohužel nedokázaly najít při své mezinárodní premiéře v tomto složení cestu mezi nejlepších osm. Zítra se tak střetnou ve finále B.  

Kompletní výsledky pátečních rozjížděk.

Sobotní finálový program

9:00LW1xFAKristýna NEUHORTOVÁ  
9:10LM1xFAJan HÁJEK  
9:40W1xFAKristýna FLEISSNEROVÁ   
9:40W1xFALenka ANTOŠOVÁ  
10:15M2xFBJiří ŠIMÁNEK Miroslav VRAŠTIL
10:20M2xFAJan CINCIBUCH Milan VIKTORA
11:05W2-FBAnna ŽABOVÁ Lucie ŽABOVÁ
11:05W2-FBHelena HLASOVÁ Josefína LÁZNIČKOVÁ 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Čtyři skifaři a dvojskif budou bojovat o medaile na jezeru Piediluco

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352