D.Nacházelová a další na 40th Head of the Charles Regatta

25.10.2004

Skifařka lehké váhy Daniela Nacházelová z VK Smíchov si na vlastní náklady vyrazila do Bostonu na nejslavnější veslařskou regatu v USA - 40.ročník Head of the Charles. Ve 48 kategoriích startovalo v 1500 lodích 7 000 účastníků, které sledovalo 250 000 diváků. Mezi účastníky byli i  olympijští finalisté a medailisté. Skif mužů vyhrál J.Janson, druhý z OH 2004. D.Nacházelová obsadila čtvrté místo z 22 účastnic závodů skifařek lehkých vah.  Václav Vochoska ml. a Milan Bruncvik ml. startovali v nejprestižnějšim a nejlépe obsazeném závodě, kategorii Championship Eight. V dresu osmiveslice reprezentujicí University of California-Berkeley a vybojovali vynikajicí 4. misto, které je v konkurenci 40 osmiveslic z celého světa velkým úspěchem. Vítězem se stali závodníci z Cambridge University, posílené několika olympioniky z Německa, USA a Velké Británie. Druhá se umistila osmiveslice z Holandska, která ziskala stříbrnou medaili na Olympijských hrách v Aténách, třeti skončila Princeton University. Osmiveslice z Berkeley s českymi veslaři za sebou nechala v poli poražených několik favoritů, včetně loňskeho vítěze, reprezentaci USA startující pod hlavičkou Princeton Training Center, Oxford University, Harvard University a také Australskou osmiveslici s několika bronzovými olympioniky z Atén. Více o akci se dozvíte na www.hocr.org

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > D.Nacházelová a další na 40th Head of the Charles Regatta