Další smutná zpráva: Opustil nás výjimečný veslař a skvělý přítel, Martin Kročil

6.2.2024

V pondělí 5. února nás opustil vynikající veslař, skvělý přítel a trenér mládeže, Martin Kročil. Ti, kteří ho znali, si budou pamatovat jeho přátelskou povahu – byl to člověk, který se s každým hned zapovídal, vždy čestný, obětavý, férový a nesmírně oddaný veslování.

Martin se k veslování dostal ve starším žactvu po přechodu z oddílu házené a ihned se v posádce ukázal jako silný a nadaný sportovec. Tento sport si zamiloval natolik, že se stal jeho celoživotní vášní.

Jako dorostenec se vypracoval v talentovaného veslaře, který si ochotně přidával i společné tréninky s juniory. Z dorostenecké kategorie postoupil do juniorských řad už jako úspěšný závodník, a ve své úspěšné kariéře pokračoval až do střediska vrcholového sportu (SVS). Jako junior se zúčastnil mezinárodních závodů a na MS juniorů v roce 1984 s posádkou čtyřky s kormidelníkem dosáhl významného 5. místa.

Následně přešel do armádního sportovního klubu Dukla Praha, kde si vytvořil nesmazatelné jméno na domácí i mezinárodní scéně. Díky jeho přátelské a výmluvné povaze byl oblíbeným společníkem, který uměl pobavit své okolí.

Ve veteránském věku se Martin vrátil k veslování a stal se součástí mnoha posádek po celé republice. Veslování bylo jeho životem, a proto se rozhodl předávat své zkušenosti dál jako trenér mládeže. Jeho jedinečný přístup a hlas, který rezonoval klubem i celou přehradou, v dětech zanechal nezapomenutelné vzpomínky. Milovaly ho a jeho rady si braly k srdci.

Martinovo přítomnost byla všudypřítomná a pro nás, kteří jsme ho znali a sdíleli s ním část života, se navždy vryl do našich srdcí.

Martine, děkujeme ti za vše.

Tvůj parťák za ČVK Brno, Michal Doubek

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Další smutná zpráva: Opustil nás výjimečný veslař a skvělý přítel, Martin Kročil

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352