Dukla nejrychlejší v III. ročníku Head of PRAGUE

15.10.2018

Foto Sára MeuerováFoto Sára Meuerová
Foto Sára Meuerová
Foto Sára MeuerováFoto Sára Meuerová
Foto Sára Meuerová
Foto: Sára MeuerováFoto: Sára Meuerová
Foto: Sára Meuerová
Foto: Sára MeuerováFoto: Sára Meuerová
Foto: Sára Meuerová

Za krásného a teplého počasí se v sobotu 13.10. v 11:30 hod vydalo na trať 3. ročníku Head of PRAGUE 48 osmiveslic z 5 států Evropy. Silná konkurence byla tradičně mezi muži a v kategorii juniorů, ale také ve stále populárnějších mixech.

K favoritům mezi muži patřila kromě výběru Dukly i dobře sveslovaná loď ČVK Praha a loď pořádajícího Blesku podpořená reprezentanty Jakubem Podrazilem a Matějem TikalemPosádka Dukly se čtyřmi lehkáči v sestavě a vedená Janem Zavadilem však předvedla parádní výkon, zajela rekord trati a časem 19:54:00 suveréně zvítězila před druhým ČVK.  

Mezi ženami se překvapení nekonalo a zvítězila reprezentantkami nabitá loď Slavie Praha.

Juniory ovládla loď Břeclavi s juniorskými mistry světa Tomášem Šišmou, Václavem Baldriánem a Radimem Hladíkem před druhou Slavií Praha. V juniorkách zvítězilo společenství Hamru, Lodních sportů Brno, Uherského Hradiště, Třeboně a Smíchova před druhým Bleskem. V obou posádkách se představila také řada reprezentantek i juniorských mistryň světa, např. Bára Kárová, Lucie Nováková, Nikola Kropáčková.

mixech pak jasně zvítězila asi nejnabitější loď ve startovním poli. Hned pět juniorských mistrů a mistryň světa Barbora Mátlová, Míša Pospíšilová, Josefína Lázničková, Marie Štefková a Marek Řehořek usedlo do posádky „X&Y crew“ z ČVK Praha a suveréně zvítězilo před druhým Smíchovem.

V Masters kategoriích zvítězila Slavia Praha mezi ženami a loď Blesku v mužích, do jejíž posádky usedli všichni pořadatelé Head of Prague.

Velmi zajímavou kategorii párových osem ovládl Beroun podpořený i mistrem světa lehkých vah Michalem Vabrouškem.

Na závěr byly vyhlášeny tři nejrychlejší posádky mezi muži a ženami, které si rozdělily prize money 31500,- Kč. Posádka Dukly jako absolutně nejrychlejší loď pak ještě převzala originální putovní pohár Head of Prague.

Kompletní výsledky jsou zde.

Další parádní fotky z podzimního závodu najdete ve fotogalerii Sáry Meuerové.

Krátké reportáže si můžete prohlédnout na webu ČT.

13.10. ČT 1 - Branky, body, vteřiny

18.10. 12:55 ČT 4 Sport - Sport v regionech

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Dukla nejrychlejší v III. ročníku Head of PRAGUE

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352