Dva české dvojskify uspěly na rakouském jezeře Mondsee

26.4.2022

Dva české dvojskify se objevily na startu sobotního závodu Zweier Langstrecken-Regatta, kterého se veslaři mohou zúčastnit na dvojskifech případně dvojkách bez kormidelníka. Delší trať na rakouském jezeře Mondsee poblíž Salzburgu si vybrali Jitka Mašátová ze Slavie s Vladimírem Burdou z Bohemky. 20 km zvládli ve čtvrtém nejrychlejším čase 01:32:44,1, když nestačili pouze na mužské posádky. Mezi loděmi mixů byli ale jednoznačně nejrychlejší a z Rakouska se tak vrátili ověšeni cennými kovy.

Na poloviční trati se představil Jan VeseckýRenatou Kratinovou. Také veslařům Bohemians se dařilo výborně. Na 10 km závod jim stačilo 00:46:25,2. V konkurenci 31 lodí dojeli na pěkném 8. místě a v kategorii mixů Masters E byli jasně nejrychlejší! Všem čtyřem českým veslařům gratulujeme k dobré reprezentaci českého veslování!