Dvě české lodě dnes vstoupí do II. kola SP v Poznani

21.6.2019

Foto Ivana Roháčková/ME 2019 LuzernFoto Ivana Roháčková/ME 2019 Luzern
Foto Ivana Roháčková/ME 2019 Luzern
Foto Detlev Seyb/MS 2018 PlovdivFoto Detlev Seyb/MS 2018 Plovdiv
Foto Detlev Seyb/MS 2018 Plovdiv

Malá česká výprava vyrazila na II. kolo světového poháru v Poznani. Na ne příliš oblíbené trati uvidíme závodit dvojskif žen a mužskou čtyřku bez kormidelníka. Z původně plánovaného startu Lukáše Helešice s Jakubem Podrazilem nakonec sešlo z důvodu nemoci druhého jmenovaného.

Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou musely kvůli nemoci vynechat předchozí mistrovství Evropy v Lucernu, v Polsku je tak čeká ostrý vstup do sezóny. Bývalé mistryně Evropy budou soupeřit s dalšími 20 loďmi, mezi kterými jsou všechny medailistky z loňského mistrovství světa. Hned v úvodní rozjížďce narazí Kristýna s Lenkou na Američanky Meghan O´Leary – Ellen Tomek, které v Plovdivu vybojovaly stříbrné medaile. O jediné postupové místo si české reprezentantky zazávodí ještě s Kanaďankami, Francouzkami a veslařkami z Kuby dnes od 10:38.

Také do závodu čtyřek bez kormidelníka je přihlášeno 21 posádek. Česká sestava přijela do Polska ve stejném složení jako na ME v Luzernu, které se klukům nevydařilo úplně podle představ. Matěj Mach, Petr Melichar, Matyáš Klang a Matěj Tikal vstoupí do světového poháru dnešní rozjížďkou těsně před polednem. V 11:49 se zavěsí do startovních bloků po boku lodí z Číny, Velké Británie, USA a Jižní Afriky. Přímo do semifinále postupuje stejně jako u děvčat pouze vítěz této jízdy.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Dvě české lodě dnes vstoupí do II. kola SP v Poznani

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352