Dvě zlata a bronz na MS do 23 let

24.7.2006

24.07. - 07:15 Dvě zlaté medaile a jednu bronzovou vybojovaly české veslařské posádky v kategorii do 23 let na Mistrovství světa v Hazewinkelu. Zlaté medaile patří dvojskifu žen J.Antošová, G.Vařeková a čtyřce bez kormidelníka mužů J.Gruber, J.Zof, M.Bruncvík, K.Neffe. Bronz vybojovala posádka lehkého dvojskifu mužů J. a O. Vetešník. Velmi dobře si vedly i další posádky, když na čtvrtém místě skončila dvojka bez mužů T.Patera, J.Friedberger, na pátém místě čtyřka párová mužů O.Lůžek, O.Hlavička, J.Řepa, M.Lachman a skifařka V.Jakoubková. Šest posádek ve finále je dobrá zpráva o stavu české veslařské zálohy pro olympijský cyklus 2008-2012. Na MS do 23 let zcela propadly čtyři posádky, když na posledním (11) místě skončila dvojka bez žen I.Neffeová, L.Bruncvíková a dvojskif mužů ( 17) M.Šoth, M.Opravil. Předposlední (14) skončila  posádka dvojky bez mužů lehkých vah O.Straka, Š.Straka a skif mužů lehkých vah (19) V.Čabla. Více z výsledků MS U23 si můžete přečíst na www.worldrowing.com