Dvojskif juniorů předvedl v rozjížďce suverénní výkon

8.8.2018

Foto: Ondřej KroutilFoto: Ondřej Kroutil
Foto: Ondřej Kroutil
Foto: Sára MeuerováFoto: Sára Meuerová
Foto: Sára Meuerová

Odpoledními rozjížďkami začaly závody na Mistrovství světa juniorů 2018. Na račickém kanále se představili závodníci ve třech nejpočetněji obsazených disciplínách. A mezi nimi také čtyři čeští veslaři.

Jako první vstoupil do světového šampionátu dvojskif chlapců. A začal opravdu výborně! Jakub Kyncl s Janem Vackem hned v prvním závodě ukázali, že na domácí vodě míří hodně vysoko. Posádka složená před tímto MSJ vstoupila do své rozjížďky famózně. Kluci výborně odstartovali a při průjezdu metou 500m už vládli téměř 4s náskokem před druhými Američany. V polovině trati měli k dobru skoro 6s. Čeští veslaři jeli v takové pohodě, že si mohli dovolit zvolnit a jet frekvencí temp 29 až 30 za minutu, aby ušetřili co nejvíce sil před pátečním čtvrtfinále. I přesto projeli cílem s téměř 5s náskokem před druhými Belgičany.   

Hned po nich se na start své rozjížďky postavil další svěřenec trenéra Jana Navrátila. Skifaři Gabrielu Mahlerovi však nevyšel start podle představ. Díky dvěma krabům daroval svým největším soupeřům mírný náskok. Držitel bronzové medaile z letošního evropského šampionátu v Gravelines se však nevzdal a útočil na druhého Itala. Do poslední čtvrtiny závodu však zbylo více sil skifaři z Apeninského poloostrova a Gabriel skončil na třetím nepostupovém místě. O své místo ve čtvrtfinále bude muset zabojovat v zítřejší opravné jízdě. „Gabriel věnoval soupeřům dvě lodě náskoku, když chytil hned v začátku závodu dva kraby,“ konstatoval trenér Jan Navrátil. Na prvním místě v této rozjížďce dojel obhájce loňského titulu juniorského mistra světa na skifu, Clark Dean. Americký závodník předvedl všem přítomným, že to s obhajobou myslí vážně. Přestože nemusel jet úplně naplno, vyhrál v čase 6:52,2, což je nejlepší světový juniorský čas na skifu v historii.

Podobně jako Gabriel dopadla Valentýna Klimková. Skifařka VK Bohemians neudržela čtvrté postupové místo, když se jí nepovedlo odolat finiši litevské veslařky Raminty Morkunaite. Druhou šanci postoupit do čtvrtfinále bude mít v zítřejší opravné jízdě.  

Více fotografií ze středečních závodů najdete ve fotogalerii MSJ 2018.

Ve čtvrtek bude v Labe aréně závodit 8 českých posádek. Kromě obou skifařů také všechny čtyřky a osmiveslice juniorů, které čekají úvodní rozjížďky. Všechny závody můžete sledovat na YouTube kanálu.

Čtvrteční program českých posádek

JW4+ H19:00USAAUSITACZE   
JM4+ H39:20AUSCZE GERESP  
JM4- H210:20CZE GERNORCROSUIESP
JW4x H110:30CZE GBRPERGERUSACAN
JM4x H211:00GBRCHICROCZE AUT 
JM8+ H211:40POLGERHUNCZE NED 
JM1x R111:55TPEZIMCZE BULBERKEN
JW1x R112:15GREUSACZESVKGEO 
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > MS juniorů Račice 2018 > Novinky > Dvojskif juniorů předvedl v rozjížďce suverénní výkon
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352