Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová vyhrál na SP v Poznani finále C

23.6.2019

Foto Josef LukšFoto Josef Lukš
Foto Josef Lukš

Semifinále II. kola světového poháru 2019 zůstalo bohužel bez českého zastoupení. Ani jedné naší lodi se během pátečního programu nepodařilo postoupit mezi nejlepší dvanáctku.

Hned v úvodní rozjížďce narazil dvojskif žen na velmi těžké soupeřky. Finalistky loňského MS stály na startu po levé i po pravé ruce Lenky Antošové s Kristýnou Fleissnerovou. Přímo do semifinále však mohl postoupit pouze vítěz. To se nakonec podařilo Američankám, bronzovým medailistkám z Plovdivu 2018. Česká dvojice sice začala výborně a po 500m se držela na druhém místě. Pak však děvčatům začaly docházet síly a postupně se propadly až na čtvrté místo. Lenka s Kristýnou se tak musely připravit na odpolední opravnou jízdu. Ani v té se však náš dvojskif bohužel nedokázal probojovat na postupovou příčku. Dojel třetí za Australankami a Italkami, což znamenalo finále C, které si tyto dvě veslařky společně zkusily poprvé v kariéře. Závod o 13. místo však svěřenkyním Josefa Lukše vyšel výborně. Skvělým startem si vybudovaly hned na prvních 500m náskok více jak 5s, který si udržovaly převážnou část trati. V závěrečné čtvrtině závodu odolaly mohutnému finiši svých nejbližších soupeřek a dojely si pro vítězství před úřadujícími mistryněmi světa, Litevkami Mildou Valciukaite a Ievou Adomaviciute. „To bude dobrý, vím to! Léňa je špatná po těch antibiotikách!“ připomněl Josef Lukš, že Lenka Antošová místo účasti na ME v Luzernu ležela doma v posteli a léčila se.

Ani druhá česká posádka nedosáhla v Poznani na semifinále. Čtyřka bez kormidelníka mužů bojovala v opravné jízdě s britskou lodí o druhé postupové místo. Celý závod však bohužel trochu ztrácela a dojela na třetím místě o 1,11 s za postupem mezi nejlepších dvanáct. Finále C se našim veslařům nepovedlo podle představ a čtveřice Matěj Mach, Matyáš Klang, Petr Melichar a Matěj Tikal si tak dojela pro konečné 18. místo.

Kompletní výsledky najdete zde

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová vyhrál na SP v Poznani finále C