Registrované fórum

Přispívat mohou pouze zaregistrovaní uživatelé.

 

Stránkování

<1 23 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
 • Program IV, Račice

  Mizera Jiří starší Jiří Mizera starší
  V souvislosti s omezením dotací ze strany MŠMT, informoval zástupce ČVS o zrušení Programu IV, který sloužil především k financování provozu sportovních klubů . Je to jistě smutné, v dopise ministra S.Štecha je uváděn jako důvod, porušení pravidla transparentnosti a rovného přístupu k dotacím ze strany konečných uživatelů. V dopise se uvádí nejasnosti v majetku respektive v pronájmech. MŠMT vyslovilo obavy, aby nedotovalo provoz nějakých soukromých aktivit zastřešených sportovním klubem. Musím objektivně přiznat, že trochu pravdy na tom je. Sportovní kluby jsou většinou majiteli pozemků a objektů, tyto jsou v mnoha případech dlouhodobě pronajaty soukromníkům pro různé účely. V některých případech jsou sportovci, až na druhém místě a pronajímatelé získají provozovny nebo kanceláře včetně parkovacích míst na velmi přijemných a lukrativních místech. Myslím, že nic nebrání ČVS nechat si vypracovat od klubů seznam pronájmů, včetně smluv a ekonomického rozkladu a vyvrátit doměnky, že dotace jsou používány také k hrazení nákladů pronajimatelů. Myslím, že by to byl vstřícný krok Svazu vůdči MŠMT. Není třeba zadávat a platit oblíbený audit, myslím, že by to zvládl Svaz vlastními silami.
  Jistě bude každý souhlasit, že když nejsou peníze, tak se musí šetřit. ČVS sídlí v pronajatých místnostech na Strahově. Zajímalo by mne kolik platí pronájem, údajně panu Peltovi. Je jisté, že lyžařský svaz, který sídlil na stejné chodbě, jako veslaři, si raději pronajal kanceláře na Cukrovarnické ulici ve Střešovicích. V případě, že je to pravda pak by svaz měl možná také změnit adresu.
  Jako třetí část mého příspěvku si dovolím otevřít problematiku Račic. Myslím,že všichni veslaři i kánoisté jsou na veslařský kanál hrdi a investice do jeho rozvoje jsou jistě potřebné . Trochu nepřehledné jsou majetkové poměry. Před několika lety byl kanál majetkem veslařského svazu, ten také žádal MŠMT o investiční prostředky a ty používal pro rozvoj areálu. Proto mne bylo překvapující, že asi před rokem, konkretně zápis ze 21.6.2016, byl pan Johánek pověřen pro hlasování o předání cílové věže ze Sportcentra Račice do majetku Národního olympijského centra vodních sportů ( NOC VS o.s.). To je areál nějak rozdělen ? Není mi zcela jasné proč o dotaci v souvislosti s ME 2017, žádal subjekt NOC VS. Kdo je tedy vlastníkem areálu ? Mohou zástupci u jasně zveřejnit majetkové poměry areálu ? Existuje Sportcentrum Račice, NOC VS o.s., Veslařský svaz a Centrum Štětí, možná , že ještě někdo další. Předpokládám, že jsou to všechno samostatné subjekty. Kdo je čeho majitelem ? Je jasné, že vše souvisí s podmínkami čerpání dotací. Myslím, že Svaz nekoná nic nezákonného, takže nic nebrání to jasně vysvětlit.
  V některém minulém příspěvku, jsem se zmínil, že základem jakéhokoli řízení je průhlednost. Nepochybuji o tom, že všechny kroky svazu jsou motivovány a vedou k podpoře veslování, ale myslím, že není třeba pouze naříkat nad přístupem MŠMT, ale je třeba se i přizpůsobit.

 • Česká unie sportu poslala otevřený dopis ministru školství na základě nově vyhlášeného Programu IV MŠMT.

  Jiří Slavík Jakou váhu může mít takovýto dopis od organizace , jejíž předseda (jistě demokraticky zvolený) je stíhán pro korupci při rozdělování dotací! Není to ze strany ČUS pro sportovce spíše medvědí služba?

 • Nepochopení myšlenkového pochodu

  Tomas Mlcoch Dobrý den všem,

  moje mentální kapacity asi nedostačují k tomu, abych pochopil, proč se Vysokoškolské centrum veslování žen (VSC) má přesouvat do Chuchle, kam to mají studenti výrazně dále než do současného působiště (VK Slavia Praha). Studenti z UK, VŠE, ČVUT, ČZU a dalších Universit nemají své školy ani v blízkosti Chuchle, tudíž budou muset výrazně déle dojíždět, což mnohé jistě odradí od veslování v tomto centru (mě by to odradilo určitě a radši bych to dělal na hobby úrovni). Ale je to na každém. Pokud někomu leží VK Slavia tak v žaludku, tak ať se to přesune kamkoliv jinam, ale hlavně ne tak daleko. Už teď je mi líto studentek.

  Děkuji za reakci a osvětlení celé problematiky.

  Tomáš Mlčoch
  http://www.veslo.cz/informace-k-centru-zenskeho-veslovani-cvs0

 • Zlý sen kam se podíváš

  Vojtěch Skalák https://www.korupcniviceboj.cz/aktuality/nestandardni-praktiky-ve-financovani-sportu-narodni-olympijske-centrum-vodnich-sportu/

  • Dušan Macháček Dopis adresovaný předsedům klubů a publikovaný na http://www.veslo.cz/reakce-predsedy-cvs-na-clanek-ti-ze-dne-27-9-2017.

  • Josef Mládek Ten článek je trochu blábol - hned na začátku je chyba, Račice přece nejsou ve Středočeském kraji. A jestli je vše špatně, tak máme kanál zasypat, všechny stavby zbourat a všechny osoby jmenované TI zavřít???? Jinak ale letošní podpora sportu od MŠMT je opravdu tragédie.

  • Tomas Jan Tak doufejme se pan Macháček s panem Johánkem se k danému tématu vyjádří!!

 • Problém v losovacím systému

  Lenka Pavlovská Nemělo by se něco zásadního udělat se systémem losování? Všimněte si zvláštního jevu v letošním rozlosování MČR sprint. V posledních rozjížďkách jsou zásadně oddíly ze začátku abecedy - vždy proti sobě jedou Bohemka, Břeclav, Blesk, Brandýs, Boletice, Děčín, Hodonín..... Kdežto v prvních rozjížďkách jsou vždy oddíly z konce abecedy - Tábor, Ústí, Smíchov, Slavia, Uher. Hradiště..... Systém evidentně nějakou chybou stahuje k sobě slova začínající urč. písmeny abecedy. Nemělo by se s tím něco dělat? To pak nemusíme nic losovat, můžeme rozdělit lodě do jízd podle abecedy a bude "vymalováno". Co vy na to? Lenka Pavlovská

  • Josef Mládek Nevím co by mělo být chybou, jak jsou jednotlivé oddíly automaticky losovány. Pokud vím, systém "nekanibalizuje", protože nedává do stejné rozhjížďky více posádek klubu - ale to na sprintech je bezpředmětné, když za klub může startovat jen 1 posádka nebo společesnství. My z Tábora jsem nikoho neuplatili, ani nenapadli hackersky systém Sportis, prostě to tak vyšlo a já bych to neřešil.....

 • Břeclav 2017

  František Pafkovič Děkujeme všem účastníkům regaty za účast a klidný průběh regaty v Břeclavi. Samozřejmě nic není bez chyby, tak se něco ztratilo, něco našlo. Ztratila se peněženka se zdravotní kartou borce z Neratovic, ztratily se z břeclavské loděnice dvoje swift kozičky na skifa. Naopak zřejmě někomu chybí v loděnici téměř nové dva páry maconů a jeden slajd, který zůstal po odjezdu všech na mole v Břeclavi. Pište, volejte. Ještě jednou všem, kteří se regaty v Břeclavi zúčastnili.

  • František Pafkovič Tak vesla už si našly své majitele, peněženka je taky na světě. Ještě se prosím podívejte prosím v loděnicích, jestli tam jsou ty naše chybějící kozičky na skifa.

 • Nepárové krakorce 4-

  Jaroslav Dobrý den, prosím oddíly, které byly na závodech v Neratovicích, zda se mohou podívat, jestli nemají navíc nepárové krakorce na 4- . Moc děkuji za info tel:602390987 nebo bejbl@cerovsky.cz

 • LUCERN

  Jakub A co lehká párová čtyřka, ta přeci měla v sobotu bronzovou placku!!!( jméném svým všem zúčastněným gratuluji) KUDLA kdo ted ty stránky má na starosti to je bída s nouzí...

 • Běžecké boty, MČR

  Luboš Zapletal Dobrý den,
  Po závodě na MČR jsem se na platě nedohledal bot, které jsem tam nechal. Modro zelené, značky mizuno, vel 43-44.
  Prosím, jestli je nějaký nálezce aby se ozval.
  Luboš Zapletal Tel. 736500873

  • J.Navrátil (CVKP) Boty nalezl při odjezdu z Račic Jánko Bělka a vzal jsem si je k sobě, že se jim pokusím najít majitele.
   JEŠTĚ TAM BYLY JEDNY - DÁMSKÉ, majitelka nechť mi je popíše a rád vrátím ;-)

 • Medailisté MČR

  Lenka Pavlovská Ráda bych se zeptala, jak to letos bude s udílením medailí na MČR juniorů a seniorů. V předchozích letech byla praxe taková, že se mistrem ČR (nebo stříbrným či bronzovým) stal např. závodník Slovinska, což bylo, dle mého názoru, docela absurdní. Zdůvodnění činovníků bylo následující: Pokud se MČR oficiálně nazývá Mezinárodní mistrovství ČR, může být údajně mistrem ČR závodník zahraniční federace. Pokud by se prý ale mistrovství nazvalo MČR s mezinárodní účastí (a to je letošní případ), byl by event. zahraniční vítěz vyhlášen jako vítěz, ale pořadí MČR by bylo redukováno jen domácími závodníky. Mohu tedy vědět, jak to letos je? Důvodem je např. to, že některé oddíly dostávají od města pár peněz za výsledky na MČR. Těžko někoho bude zajímat, že závodník byl sice jako Čech 3. nebo 5., když celkově jel finále B. Děkuji za odpověď. Lenka Pavlovská

  • René Vondrák Medaile budou udělovány dle dosaženého pořadí, tj. pořadí nebude redukováno o zahraniční posádky. O zahraniční posádky redukujeme pouze bodování českého poháru.
   Nevzpomínám si, že by bylo oceňování medailových posádek zdůvodňováno dělením mistrovských soutěží na mezinárodní mistrovství versus mistrovství s mezinárodní účastí. K tomu se domnívám, že to je v gesci pořadatele.
   I při jiných regatách s mezinárodní účastí (Hodonín, MČR masters, Třeboň, aj.) nedochází k vyhlašování redukovaného pořadí o zahraniční posádky.
   Při projednávání letošního Celostátního vypsání veslařských soutěží bylo rozhodnuto, že redukce pořadí bude použita pouze při startu slovenských posádek u MČR žactva. Zároveň s tímto však bylo také přijato pravidlo, že nelze při MČR žactva vytvořit společenství mezi kluby ČVS a kluby Slovenského veslařského svazu.
   Nastávající MČR dorostu, juniorů, U23 a seniorů bylo označeno jako „mistrovství s mezinárodní účastí“ z důvodu, aby bylo zřejmé, že se toto mistrovství řídí Řády závodního veslování (ne Pravidly FISA).

Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


         

  

 

 

 

Kontakty

 • +420 233 313 352