Registrované fórum

Přispívat mohou pouze zaregistrovaní uživatelé.

 

Stránkování

<1 2 3 4 56 7 8 9 10 >> >
 
 
 • Nebezpečí nehod v Praze na Vltavě

  Petr Felix Chudoba Vloni na podzim jsem seděl na plavební správě a poslouchal Martina Doktora, jak naříká, že je jen otázkou času, kdy se v Praze na Vltavě stane nějaká nehoda, při které nezodpovědný motorář nedodrží plavební předpisy a srazí se s veslicí. Bědoval tak přesvědčivě, že plavební správa omezila plavbu v Praze jen na výtlačný režim.
  Teď vyšla zpráva Státní plavební správy o činnosti za loňský rok. Píše se v ní také o plavebních nehodách veslic: "... Ve dvou případech se jednalo o kolizi veslice s jiným malým plavidlem. K oběma plavebním nehodám došlo na Vltavě v Praze. Posádka dvojky bez kormidelníka si nezajistila přehled před přídí a narazila do stojícího malého plavidla s vlastním pohonem. Ve druhém případě čtyřka bez kormidelníka ze stejné příčiny kolidovala se šlapadlem, stojícím v plavební dráze."
  Tohle má být to nebezpečí, které vám hrozí a kvůli kterému omezujete všechny ostatní? Není vám to trapné?

  • Josef Johánek Vážený pane Chudobo, jak sám dobře víte, v Praze byla omezena plavba na výtlačný režim pouze ve dvou úsecích. Díky tomu byla omezena rychlost motorových člunů a lodí. Tím byla snížena pravděpodobnost zranění či horších důsledků srážky motorové lodi s posádkami lodí bezmotorových v místech, kde trénují veslaři, kanoisté či jachtaři. Ke srážkám veslařských lodí občas dochází a docházet bude. Při těchto kolizích ale rozhodně nejde o život. Rozhodně v těchto úsecích nehrozí ( pokud bude dodržováno nařízení SPS týkající se výtlačného režimu) to, k čemu bohužel došlo na Orlické přehradě. Píšete o bědování Martina Doktora, na Orlíku bohužel bědují pozůstalí a přátelé osmnáctileté dívky. Naprosto zbytečně. Pokud máte pocit, že veslaři omezují ostatní, tak si laskavě uvědomte, že když přijedete po silnici do kteréhokoliv města či obce, tak je omezení rychlosti chápáno jako standard a nikdo se nad tím nepozastavuje. A opravdu mi není trapné, že na části Vltavy v Praze, tomu tak je také. V úctě Josef Johánek

 • Ruské posádky vyloučeny z OH v Riu

  Dušan Macháček Podle serveru worldrowing.com členové FISA Executive Committee rozhodli, že z důvodu dopingových prohřešků v souvislosti s nálezy WADA vyloučí M8+, W8+, LM4- a LW2x. Místo nich můžou závodit další posádky v pořadí z dokvalifikace v Luzernu 2016. Tj. M8+ ITA, W8+ AUS, LM4- GRE a LW2x ITA. Originální text zde:

  Therefore, four Russian boats (LM4-, LW2x, M8+ and W8+) will be withdrawn from participation in the Games and will be attributed to the next placing crews at the 2016 Final Olympic Qualification Regatta in Lucerne, Switzerland, as follows:
  LM4- to Greece, the Hellenic Rowing Federation
  M8+ to the Italian Rowing Federation
  W8+ to the Australian Rowing Federation
  And in the 2016 European Continental Qualification Regatta in Lucerne, Switzerland:
  LW2x to the Italian Rowing Federation
  Russia has the possibility to form a men’s four (M4-) with the eligible six rowers for competition in Rio 2016. We await the Russian Rowing Federation’s decision on this possibility.
  Any issues with the Russian participation at the Paralympic Games will be dealt with at a later date.

  FISA Executive Committee, 26 July 2016

 • Gratulácia

  olga seholkova Gratulujek k dosiahnutému výsledku na MEJ a zároveň držím palce na OH

 • Stav českého poháru

  Markéta Solařová Bodování v poháru ještě není, nebo špatně hledám? Děkuji M.Solařová

  • Lenka Pavlovská Ahoj, bodování ČP je ve Sportisu. Hezké prázdniny a na viděnou na podzim. Lenka

 • Zpráva z jednání

  ABCD Dobrý den,
  chtěl bych se jen zeptat na pár bodů z jednání.

  pověření Josefa Johánka zastupováním svazu na valné hromadě Sportcentra Račice, a.s., a NOC VS, o. s., dne 21. června 2016,
  ◾pověření Josefa Johánka, aby hlasoval pro darování cílové věže z majetku Sportcentra Račice, a.s., do majetku NOC VS, o. s.,


  Jsou nějaké informace k tomu? Proč, stanovy o.s.,, a např. zakladatele, když není povinnost udávat jednající osobu atd...

 • Nominace MEJ

  Jaroslav Pazdera Dobry den, neda mi to nereagovat na clanek o nominaci. At je jakakoliv, tak clanek je docela silne jednostranny. Nebylo by nahodou spravedlive pred zverejnenim clanku take kontaktovat druhou stranu a pripadne zavodniky kterych se to tyka a zeptat se jich na jejich nazor a ten zverejnit soucasne? Na druhou stranu zde jiz nekolik dni visi dotaz tykajici se stejne nominace a na ten se nikdo nenamaha odpovedet. A uprimne receno prave tato restrikce je hodne diskriminacni a nesmyslna. A pokud mohu poprosit, pokud budete nekdo reagovat, tak prosim slusne. Na hulvatske vylevy napr. pana Johanka pri dotazech na financovani opravdu nejsem zvedavy. Dekuji.

  • Jaroslav Pazdera Vážený pane Johánku,
   děkuji za odpověď, tato mi opravdu nepřijde nijak hulvátská ani urážející. Nicméně já jsem nespochybňoval samotnou nominaci, ani to, proč v ní nejsou závodníci Hamru, ale pozastavoval jsem se nad tím, že článek samotný je tendenční a jednostranný, bez nějaké odpovědi také druhé strany a závodníků, kterých se samotná nominace měla týkat. Chápu, že nominace na mezinárodní závody je věcí ÚT, na druhou stranu si také myslím, že by ÚT měl naslouchat i názorům trenérů, kteří se svými svěřenci tráví celý rok a ne jen pár dnů během soustředění. A to už vůbec nepomýšlím na to, že by měl naslouchat názorům a přání samotných závodníků. Ale pochopitelně nevím, co za tím vším je a ani vědět nechci.Nejsem odborník na veslování ani trenér, je to jen můj názor, nebo spíše pocit. Nicméně bych byl opravdu rád, kdyby příště článek vyšel až s vyjádřením obou stran a ne jen takto, protože nikdy není chyba jen na jedné straně. To platí ve sportu, v manželství, v pracovním procesu, prostě všude. Ale za slušnou odpověď Vám děkuji. J.Pazdera

  • Josef Johánek Vážený pane Pazdero,
   zveřejněný článek přesně popisuje situaci, která okolo nominace na letošní MEJ vznikla. Ústřední trenér mládeže několikrát žádal trenéry kandidátů nominace o poskytnutí podkladů nutných pro akreditaci do přihlašovacího systému FISA. Po vložení požadovaných údajů je každý sportovec mezinárodní veslařskou federací zkontrolován a pokud vložené údaje splňují podmínky FISA, objeví se v seznamu sportovců, kteří mohou být přihlašováni na SP, ME či MS v kategoriích juniorů, U23 a dospělých. Pokud není závodník v databázi, nemůže být přihlášen. To platí pro všechny federace. Uzávěrka přihlášek byla v pondělí 27.6.2016. Bohužel do tohoto termínu nebyly i přes několikanásobnou urgenci dodány podklady nutné pro akreditaci. Pokud mělo být neposkytnutí podkladů formou jakéhosi protestu trenéra, pak tento krok hlavně poškodil závodníky, kteří se nemohou zúčastnit MEJ 2017.

   Co se podmínek nominace týká, jsou plně v pravomoci ÚT, který s nimi seznámil na červnovém jednání předsednictvo ČVS, které je podpořilo. Tyto podmínky byly také projednány ústředním trenérem mládeže se všemi odpovědnými trenéry, jejichž posádky usilovaly o nominaci na MEJ.

   Pokud byla moje odpověď na Vás moc hulvátská, pak se Vám tímto omlouvám.
   Josef Johánek

 • Nominace MEJ

  Jaroslav Pazdera Dobry den, neda mi to nereagovat na clanek o nominaci. At je jakakoliv, tak clanek je docela silne jednostranny. Nebylo by nahodou spravedlive pred zverejnenim clanku take kontaktovat druhou stranu a pripadne zavodniky kterych se to tyka a zeptat se jich na jejich nazor a ten zverejnit soucasne? Na druhou stranu zde jiz nekolik dni visi dotaz tykajici se stejne nominace a na ten se nikdo nenamaha odpovedet. A uprimne receno prave tato restrikce je hodne diskriminacni a nesmyslna. A pokud mohu poprosit, pokud budete nekdo reagovat, tak prosim slusne. Na hulvatske vylevy napr. pana Johanka pri dotazech na financovani opravdu nejsem zvedavy. Dekuji.

 • Restrikce v nominacích na MEJ 2016 ze dne 17.6.2016

  Petr Olšovský Dobrý den, v souboru "nominace_na_mej_2016.pdf" v sekci Reprezentace - mládež se na několika místech uvádí, že "Členky juniorského reprezentačního družstva nemohou startovat na MČR dorostu. Nesplnění daných podmínek povede k vyřazení závodnice z reprezentačního družstva." Uvedené restrikce mi připadají nesmyslné a diskriminující. Žádám tímto ČVS o oficiální sdělení, kdy, který orgán a proč takto rozhodl, případně kde je toto rozhodnutí zdokumentováno. Děkuji za odpověď, Petr Olšovský.

  • Vít Kučera Vážený pane Olšovský. Všechna pravidla reprezentačního družstva směřují, k co nejlepším výkonům našich posádek na MEJ 2016. Termín MČR dorostu 1. – 3. 7. 2016 zásadně zasahuje do závěrečné přípravy posádek připravujících se na MEJ, a proto start na tomto mistrovství u veslařů závodících na MEJ není možný.
   Pro představu převádím do praxe: Po závodním víkendu 1. – 3. 7. by závodníci měli do tréninku zařadit regenerační jednotku a v optimálním případě dostat den volna. Pak by trénink reprezentační posádky mohl začít nejdříve v úterý 5. 7. Odjezd na MEJ je plánován na středeční večer, tak abychom byli na závodišti ve čtvrtek 7. 7. odpoledne. Kolik tréninků by, v této variantě přípravy, reprezentační posádka mohla absolvovat společně, už není složité spočítat. Pro mě je to nedostatečný způsob závěrečné přípravy před MEJ.
   Jedná se hlavně o volbu priority. Pokud je pro závodníky, trenéra a oddíl důležitější úspěch na MČR dorostu před účastí na MEJ, pak je samozřejmé, že se závodníci vydají cestou účasti na MČR dorostu. Nikdo toto rozhodnutí nebude kritizovat, pokud ho oznámí včas. Pokud nerespektuji předem daná pravidla a do poslední chvíle držím v šachu i ostatní závodníky a trenéry reprezentačních posádek, pak je to zcela jistě nešťastný postup a to hlavně pro všechny zúčastněné závodníky.
   Pro zajímavost: Již několik let platí stejné pravidlo pro závody CEFTA. I zde se všichni kvalitní dorostenečtí závodníci musejí rozhodnout, zda absolvují závody CEFTA, nebo se budou pokoušet o účast v juniorské reprezentaci. I letos se někteří trenéři kvalitních dorostenek rozhodli pro účast na závodech CEFTA, čímž ze vzdali možnosti startu za juniorskou reprezentaci v letošním roce. Tito trenéři předem daná pravidla i nadále respektují a směřují přípravu k MČR dorostu.
   Moje celá odpověď by šla shrnout jednou větou: „Nejde stihnout vše“.
   Vít Kučera

 • Nominační závody 2x a 4-

  Jiří Slavík Proč není ve výsledcích 2xm alespoň zmínka o tom , že se ho zúčastnily i dvě lodě 2xmLV (chtít vědět s jakým oficiálním výsledkem by asi už bylo příliš) ? Myslím ,že by si to veslařská veřejnost a nakonec i sami zúčastnění veslaři rámci proklamované " lepší informovanosti " zasloužili.
  J.Slavík

  • Jiří Slavík Tak už tam výsledky jsou, díky.
   J.Slavík

 • Bolest kolena mezi ceskou a stehenni kosti

  Ondrej Svoboda zdravim,
  chtel bych poprosit o radu - pri veslovani me casto zacne bolet koleno mezi ceskou a stehenni kosti (pichani), a picha to pak treba jeste den nebo dva. Nedeje se mi to u niceho jineho nez u veslovani, a nerad bych s nim musel skoncit.
  diky za rady
  Ondrej

Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


         

  

 

 

 

Kontakty

 • +420 233 313 352