Halový šampionát bude i místem pomoci. Národní registr dárců kostní dřeně hledá vhodného dárce pro malého Artura.

8.2.2024

V sobotu 24. února se na Světovém veslařském šampionátu představí zástupci Českého národního registru dárců kostní dřeně, kteří přiblíží návštěvníkům důležitost jejich poslání. V těchto dnech je to obzvlášť aktuální, neboť sháníme pomoc pro pětiletého Artura, jenž bojuje s vážnou diagnózou - HLH syndromem, což je forma krevní rakoviny. Nyní čeká Artura půlroční léčba chemoterapií a lékaři se shodují na naléhavé potřebě transplantace kostní dřeně, aby se předešlo dalšímu kritickému záchvatu, který by mohl mít fatální následky.

Veslování, jakožto sport, je spletí různých osobních příběhů, a mnozí z nás si vybavují vlastní zkušenosti se zdravotními komplikacemi a vědí, co znamená cítit se omezeně a neschopně naplno užívat život. 

Jedna z veslařek zasáhla do našich srdcí svým příběhem o pětiletém chlapci z její rodiny, který naléhavě potřebuje najít kompatibilního dárce kostní dřeně. Sportovci, kteří mají vliv na své okolí a inspirují mladé lidi, nyní mají příležitost pomoci malému Arturovi.

Český veslařský svaz proto spolupracuje s odborníky z registru dárců, aby poskytli příležitost sportovní komunitě setkat se s nimi a dozvědět se více o tom, jak mohou pomoci, jaké jsou rizika spojená s darováním a jak se mohou stát vhodnými dárci. Tato iniciativa je také příležitostí šířit povědomí a podporovat další formy pomoci.

V sobotu na mistrovství se návštěvníci mohou setkat s pracovníky registru, kteří jsou připraveni poskytnout cenné informace a vysvětlit situaci v oblasti onemocnění krve a kostní dřeně. Je to výzva ke zvýšení informovanosti a k porozumění vážnosti situace malého Artura, ve které se může ocitnout i mnoho dalších.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Halový šampionát bude i místem pomoci. Národní registr dárců kostní dřeně hledá vhodného dárce pro malého Artura.

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352