Úspěšný Festival halového veslování

10.3.2019

Foto: Ondřej KroutilFoto: Ondřej Kroutil
Foto: Ondřej Kroutil
Foto: Ondřej KroutilFoto: Ondřej Kroutil
Foto: Ondřej Kroutil
Foto: Ondřej KroutilFoto: Ondřej Kroutil
Foto: Ondřej Kroutil

Minulý víkend proběhl nultý ročník Festivalu halového veslování, při kterém měli možnost si zazávodit také příznivci veslování, kteří nejsou registrovaní v Českém veslařském svazu. Na 500m trati vybojoval vítězství Jakub Podrazil, který původně dorazil jako host, ale atmosféra festivalu jej strhla k usednutí za madlo trenažéru. Mezi neregistrovanými veslaři získal nejvíce bodů Václav Válek, který se připravuje pod zkušeným veslařem a instruktorem Petrem Vitáskem. Oba vybojovali také týmové vítězství, i když každý v jiném týmu. Petr byl členem nejrychlejšího týmu, Václav nejlepšího týmu složeného z neregistrovaných veslařů. Kompletní výsledky naleznete zde.

Spokojenost s proběhnutou akcí vyjádřil předseda Českého veslařského svazu, Dušan Macháček: „Z mého pohledu byl Festival halového veslování velmi úspěšný. Popravdě řečeno to pro nás všechny byla velká výzva a velký krok do neznáma. Na rozdíl od tradičních a zaběhnutých halových mistrovství a českého poháru jsme akci pojali úplně jinak a založili jsme tak vlastně úplně jiný formát veslařských závodů.

V našem tradičním pojetí nám veslařům jde především o výsledek.  Rychle si odzávodit a domů. 

Jenže, popravdě řečeno, to není pro neveslařskou veřejnost, na kterou primárně cílíme a pro koho byl Festival určen, nic přitažlivého. 

Chtěli jsme všechny zájemce o halové veslování vtáhnout do děje. Každý si mohl všechno vyzkoušet a osahat na vlastní kůži. Důležité je zbavit lidi předsudků, že trenažéry nejsou jen pro takové Vašky Zitty a naopak, že jsou úplně pro každého a že závodění na nich není cílem, spíše takovým příjemným zpestřením.

Mám hezký příklad. Přišla asi 12letá veslařka v doprovodu své maminky, která nikdy před tím neveslovala. A dopadlo to nakonec tak, že si po kratším zaškolení zazávodila vedle veslařky i maminka.

Každý si na Festivalu našel to své, i ti, kdo seděli na trenažéru vůbec poprvé. Kromě 500m a čtyřek na 4 minuty bylo nejatraktivnější sledovat přesedání čtyřčlenných štafet na 4x200m.

Přišli hasiči, policisti, celníci, crossfiťáci a hobíci z indoor rowing klubů. Nescházely ani známé veslařské tváře. Vypsané závody sice byly nedílnou součástí Festivalu, koneckonců jelo se o dva nové trenažéry, ale nikdo to moc nehrotil. Byla prostě pohoda. A o to šlo! A to se nám, myslím, podařilo. 

Prý, kdy bude další Festival… Něco určitě vymyslíme, nejspíš ještě před halovým ME, které pořádáme 11. 1. 2020 v Praze. 

Teď už minimálně víme, jak na to.“

Na fotky z celého dne se můžete podívat ve fotogalerii

 

Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352