Informace z červnového jednání předsednictva ČVS (26. 6. 2021)

7.10.2021

Předsednictvo ČVS schválilo:

 • V návaznosti na email Filipa Švrčka rozšíření podpory pro pořadatele halových závodů o dopravu zapůjčených trenažérů, kterou zajistí svazovým automobilem kustod ČVS.
 • Vstup ČVS do paralympijského výboru a pověřilo J. Johánka zastupováním na valné hromadě dne 30. 6. 2021. Zástupci předsednictva se shodli o potřebě aktivovat veslování handicapovaných s ohledem na podporu tohoto segmentu ze strany FISA i Paralympijského výboru.
 • Prodloužení mandátu výkonu pozice ústředního trenéra J. Makovičkovi do 30. 10. 2021. 

Předsednictvo ČVS bere na vědomí:

 • Informaci J. Johánka o zajištění vytištění kompletního materiálu Ročenky ČVS pro všechny delegáty. Z údajů o počtu stažení zaslaných materiálů k valné hromadě, si téměř nikdo materiál nestáhl (pouze 8 stažení).
 • Informaci O. Šebka o potvrzené účasti J. Kejvala na valné hromadě.
 • Informaci J. Johánka o plánované jízdě handicapovaných veslařů v nedělním programu MČR-zajišťuje P. Janák z Ústí nad Labem.
 • Informaci O. Šebka přípravách na MS U23, poděkoval J. Johánkovi za administrativní činnost, která je v souvislosti s epidemiologickými opatřeními a omezením cestování ze zemí mimo EU, obrovská.
 • Informaci O. Šebka o jednání s FISA, které důrazně nedoporučilo měnit schválený covid plán MS U23 2021 a diváci nebudou ani v omezené míře vpuštěni na tribunu.
 • Informaci J. Makovičky o mediálních výstupech na komerčních stanicích, které zvou diváky na MS U23. V této souvislosti byl O. Šebek pověřen vydáním oficiální tiskové zprávy, která tuto situaci dementuje.
 • Informaci O. Šebka o tiskové konferenci k MS U23 2021, která proběhne 7. 7. 2021 v loděnici VK Slavia, a v jejím programu bude také představení olympijské výpravy veslařů. Organizačně zajišťuje Sport Invest.
 • Informaci O. Šebka o přípravách VIP zázemí pro zvané hosty v rámci MS U23. Organizační výbor nesouhlasil s doprovodným programem (živá hudba, módní přehlídka olympijské kolekce) a akce bude pouze o sledování závodů a cateringu. M. Kurfirst organizuje separátní VIP zázemí pro regionální politiky a školy zapojené do akce Česko vesluje. Není to aktivita ČVS.
 • Návrh O. Šebka konkrétního kandidáta na obsazení pozice marketingového manažera. O tomto kandidátovi i potřebě obsazení této pozice byla vedena diskuse se závěrem vypsat standardní výběrové řízení v termínu 9/21.
 • Informaci J. Makovičky o přípravách týmu MS U23, příprava probíhá bez problémů, jedinou zdravotní komplikací řeší posádka 4- ž, pokud by se problém nepodařil vyřešit, nabízí se možnost stratu skifařky Šantrůčkové ve 2 disciplínách. V tréninku se jeví velmi perspektivně posádky 8+m a 4x-ž.
 • Informaci J. Makovičky o nominaci na MS v Šanghaji. Vzhledem k místu konání a finanční náročnosti se předpokládá účast posádek na úrovni finálových jízd s perspektivou pokračování v dalším olympijském cyklu. Dne 12. 7. 2021 FISA oznámí, zda se závody budou konat v Šanghaji a za jakých podmínek. Dne 15. 8. 2021 proběhne v Račicích nominační závod, na základě kterého budou nominovány případné posádky na MS. Předsednictvo pověřilo J. Johánka zajištěním transportu lodí společnosti Filippi a prověřením možnosti zápůjčky lodí v Číně.
 • Informaci V. Kučery o přípravě juniorského týmu a pověřilo UTM V. Kučeru k finální nominaci na jednotlivé reprezentační akce mládeže- MSJ, Coupe de la Jeunesse a závody CEFTA v Třeboni.
 • Informaci O. Šebka o kritice některých trenérů na způsob předávání medailí, ale informoval předsednictvo o platných hygienických opatřeních, kdy osobní předání není možné a pouze postávání funkcionářů při předávání na mole nevidí jako smysluplné. Finálový den bude zahájen ceremoniálem předání nejlepších posádek, bude zahrána státní hymna a předseda ČVS oficiálně zahájí závod. Předání medailí bude probíhat stejným způsobem: hosteska podá veslo s háčkem s medailí, při předání bude znít fanfára. Tato informace bude sdělena zástupcům klubů na valné hromadě s možností diskuse o tomto tématu.
Český veslařský svaz (ČVS) > O nás > Informace z jednání předsednictva ČVS > 2021 > Informace z červnového jednání předsednictva ČVS (26. 6. 2021)

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

 • +420 233 313 352