Inovativní závod Hamr Quad Challenge 2024 slavil velký úspěch

22.1.2024

V sobotu 20. ledna měl svou premiéru Hamr Quad Challenge, soutěž týmových štafet mladšího a staršího žactva na veslařském trenažéru, doplněný o další dvě netradiční disciplíny zaměřené na šikovnost a týmovou komunikaci mladých závodníků. Do sportovního areálu Hamr v pražském Braníku se sjelo 65 týmů z 18 veslařských a jednoho kanoistického klubu z celého Česka. Celkem na Hamru závodilo 260 dětí.

„Chtěli jsme přijít s něčím novým, aby si to děti užily, aby se pobavily, podaly co nejlepší fyzický výkon a zároveň předvedly, jak spolu umí komunikovat v týmu a svou šikovnost“, uvedl hlavní organizátor závodu a předseda SK Hamr – veslování, Miloslav Hartman.

A organizátoři svou vizi naplnili bezezbytku. Štafeta čtyřčlenných týmů na trenažéru, přenášení závaží pomocí lankového systému, slalom s pingpongovým míčkem na lžíci a přenášení fotbalového míče pomocí dvou nepárových vesel. To byly disciplíny, u kterých se děti evidentně bavily a jejich nefalšované nadšení po splnění jednotlivých úkolů muselo být pro organizační tým velkým zadostiučiněním.

„Když jsme večer před závodem chystali halu, tak jsme si všechny aktivity vyzkoušeli a musím říct, že jsme se pobavili také. Chtěl bych ale podotknout, že si děti při závodech většinou vedly o dost lépe než my,“ říká s úsměvem Hartman.

Pro vítěze i jejich trenéry byly za jejich výkony, díky partnerům akce, připraveny hodnotné ceny. Vítězové navíc přebrali ceny  od veslařských hvězd současnosti, Radky Novotníkové, Pavlíny Flamíkové nebo Lukáše Helešice. Ti také vítězům pověsili na krk krásné a originální medaile, které vyrobila chráněná dílna v Teplicích.

 „Jsem nadšený, závody dopadly skvěle, přijelo hodně závodníků a v hojném počtu se přišli podívat i diváci. Zazávodit si přijely i děti z Břeclavi, Třeboně nebo Pardubic, to prostě pecka a velký dík patří všem trenérům, kteří s dětmi dorazili. Je to vůbec první závod v historii, který SK Hamr – veslování pořádal a chceme na něj navázat. Jsme mladý klub, s pořádáním začínáme, nemáme stoletou tradici jako jiné kluby, ale chceme si najít své pevné místo v kalendáři závodů. Letos náš areál navíc uvítá další 2 akce, hned zítra (21.1.) Akademické MČR a 3. února III. kolo Poháru ČR v jízdě na veslařském trenažéru. Navíc mám radost, že jsme při organizaci dnešních závodů spolupracovali i s dalšími pražskými kluby a při spolupráci vládla opravdová soudržnost. Zde bych chtěl z organizačního týmu vyzdvihnout Moniku Perglerovou a Kubu Zmátlíka, kteří k úspěšnému průběhu akce přispěli zásadní měrou. Velký dík patří samozřejmě také partnerům, kteří poskytli ceny pro vítěze.“ dodává předseda SK Hamr – veslování.

My Hamru přejeme hodně úspěchů při pořádání dalších akcí.

Výsledky zde

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Inovativní závod Hamr Quad Challenge 2024 slavil velký úspěch

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352