Jan Fleissner postoupil přímo do čtvrtfinále MS U23 2018

25.7.2018

Ve středečních rozjížďkách se z českých veslařů nejlépe dařilo Janu Fleissnerovi na skifu lehkých vah. Závodník pražské Dukly si s přehledem hlídal postupovou pozici. 500 m před cílem se dokonce objevil na druhém místě. Cílem však projel třetí, což bohatě stačilo na přímý postup a může se v klidu připravovat na páteční čtvrtfinálový závod.

Foto Detlev SeybZoom gallery
Foto Detlev Seyb

Dalším dvěma lodím už se tak dobře bohužel nedařilo. Čtyřka bez kormidelníka se v první čtvrtině trati držela na postupové třetí pozici. Poté se však před ni dostali Kanaďané a v druhé polovině trati čeští veslaři začali ztrácet kontakt s prvními třemi loděmi, které si zajistily přímý postup do semifinále. Čtveřice Štěpán Keller, Vít Šantrůček, Matěj Mach a Martin Musil bude muset zabojovat o postup mezi nejlepších dvanáct v opravní jízdě. Ta čeká také párovou čtyřku děvčat, které se dnešní závod nevydařil podle představ. Děvčata nestačila na své soupeřky a dojela na čtvrtém místě. Zítra však posádka ve složení Anna Žabová, Zuzana Metlická, Pavlína Flamíková, Markéta Nedělová jistě zabojuje o jedno ze čtyř postupových míst do sobotního finále.  

Foto Detlev SeybZoom gallery
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybZoom gallery
Foto Detlev Seyb

 

Ve čtvrtek čekají úvodní rozjížďky také zbylé dvě české lodě. Obě startují v kategorii lehkých vah. Nejprve se na dráze objeví Kristýna Neuhortová na skifu a po ní její klubové kolegyně ze Slavie, Zuzany Nečasová s Valsovou na dvojskifu.

Kompletní výsledky a časový program si můžete prohlédnout zde.  

Další fotky jsou ve fotogalerii MS U23 v Poznani.

Čtvrteční program českých posádek

BLW1xrozjížďka10:15GRECZE NZLURUGERFRA
BLW2xrozjížďka11:05CZE SUIGERGREDEN 
BM4-opravka13:35TURCROHUNCZE CHINOR
BW4xopravka13:40CANUSAGERNEDPOLCZE

Zoom gallery  Zoom gallery

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > 2018 > MS U23 2018 - Poznaň > Novinky > Jan Fleissner postoupil přímo do čtvrtfinále MS U23 2018

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352