Jitka s Gabrielou jsou opět mistryněmi světa. Gratulujeme !

29.7.2007

G.Vařeková, J.Antošová

Nevídané, již čtvrtý titul mistryň světa vzhledem ke svému mládí spolu ve dvojskifu vybojovaly o víkendu ve skotském Strathclyde J.ANTOŠOVÁ a G.VAŘEKOVÁ. Dva tituly mají z kategorie juniorek a dva z kategorie veslařek do 23 let. Odchovankyně děčínského a přerovského veslování. Jitka studuje v Praze a Gabriela v USA. Přesto dokazují, že když se chce, tak i v „různých“ podmínkách přípravy lze být nejlepší. „Zlaté časy“ této kategorie u nás jak vidno, pokračují i letos, i když je třeba mít na zřeteli, že za touto dvojicí mají ostatní české posádky velký výkonnostní odstup.V roce 2005 startovalo na prvém  MSU 23 celkem 9 českých posádek a získaly 3 finálová umístění, z toho 1 zlatou medaili. V roce 2006 startovalo 10 posádek a ve finále bylo dokonce 6 posádek. Celkem vybojovaly 3 medaile, z toho 2 zlaté. Letos další dvě české posádky, které na MSU 23 startovaly, bojovaly pouze ve finále „B“. Čtyřka párová mužů Ondřej Lůžek, Jaroslav Řepa, Ondřej Hlavička, Marek Lachman  byla 10. ze 16 startujících posádek a osmiveslice mužů, která startovala ve složení Jiří Zejda, Pavel Pokorný, Michal Pleško, Pavel Fofonka, Jiří Došlík, Richard Wiesner, Marek Šoth, Petr Podhorský, korm.Roman Havel,  byla dvanáctá ze 13 startujících posádek, když  předjela pouze osmiveslici BEL. Pravdou je, že těsně před odjezdem na MS onemocněl veslař Vaněk, kterého nahradil Zejda. Ústup ze slávy českých veslařů této kategorie nebyl letos znát jen ve výsledkové listině, ale česká výprava patřila spolu se státy BEL, BUL, HKG, LAT, RSA, SVK se třemi loděmi i k nejmenším výpravám na soutěži. Nejvíce posádek měly  GER(20), ITA (15), RUS, GBR (12), FRA (11), AUS, USA (10), atd. Několik zajímavostí z MSU 23 : tři tituly ve skifu získal NZL, osmiveslici mužů vyhrálo EST a 10 medailí získali veslaři GER. Výsledky z celé akce naleznete ZDE. Zprávu také přínáší IDnes.cz mv

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Jitka s Gabrielou jsou opět mistryněmi světa. Gratulujeme !