Junioři pokračovali ve skvělých výkonech i druhý den Coupe de la Jeunesse

30.7.2023

Druhý den Coupe de la Jeunesse panovaly v Amsterdamu složité podmínky, voda byla hodně „rozbouřená“. Naši junioři si s nimi však poradili velmi dobře.

Hned v úvodu, již v 8.10 hodin, zvítězila Anna Pavlásková v závodě náhradnic. V dopoledních rozjížďkách postoupil skifař Jan Lasota do finále B, ostatní posádky do bojů o medaile ve finále A. Honza si oproti sobotě o jedno místo polepšil a dojel ve finále B na třetím místě.

Obě párovky (Lenka Baldinusová, Gabriela Snopková, Adéla Mraková, Markéta Forejtová / Tomáš Vopat, Matěj Smejkal, Miroslav Vokálek a Marek Chleboun) navázaly na sobotní výkony a přidaly, po parádním finiši, do české sbírky další dvě zlaté medaile. Zvítězily ve výborných časech 06:43,63 resp. 05:53,88.

Dvojskif juniorek, Zuzana Strnadová s Alenou Dankovou,  bral v neděli páté místo.

V posledním závodě Coupe de la Jenuesse nastoupila osma juniorů s kormidelnicí, která obhajovala zlato ze soboty. Kluci (Pavel Pavloušek, Kryštof Macura, Lukáš Suchánek, Lukáš Zadák, Jakub Syrůček, Lukáš Syrovátka, Filip Hájek, Maxim Kalina s kormidelnicí Zuzanou Vabrouškovou)  si opět vedli velmi dobře, nestačili pouze na vítěznou britskou posádku a vybojovali stříbrné medaile. Časem 05:45,43 zaostali za Brity o 1,75 vteřiny. Na třetím místě dojeli Italové.

Celkově naši reprezentanti vezou z deseti účastí 5 zlatých a 2 stříbrné medaile.

V celkovém bodování národů obsadili junioři sedmé a juniorky deváté místo.

Všem závodníkům a trenérům moc gratulujeme.

Při slavnostním zakončení převzal Libor Kubrycht, místopředseda ČVS pro sport, vlajku Coupe de la Jeunesse. Příští rok budeme tento závod hostit v Račicích.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Junioři pokračovali ve skvělých výkonech i druhý den Coupe de la Jeunesse