Junioři ve Varese předvedli kvalitní výkony

1.8.2022

Mistři světa na párové čtyřce, dvě posádky ve finále A a jedna ve finále B. Takový byl závěrečný finálový den pro českou juniorskou výpravu. 

Velkým překvapením byla závodní cesta, už od prvního startu až po finále, u nepárové čtyřky juniorů. Hned první jízdou se jim podařilo předjet aktuální mistry Evropy. Kluci se propracovali mezi nejlepších 6 posádek, v neděli časem 6:12,01 doveslovali na šestém místě. Vítězní Britové zvládli závod za 5:56, 81.

Jak kategorie U23, tak junioři, měli v nejmenší závodní disciplíně zastoupení ženou. Skifařka Veronika Zámostná přešla přes rozjížďku, opravnou jízdu a semifinále ke svému závěrečnému závodu, kterým byl boj o 7. až 12. místo. Verča skončila pátá, celkově tedy na 11. místě s časem 8:00, přičemž vítězka FB, Slovinka Jana Dremejl, doveslovala za 7:50.

Juniorská ženská osma předvedla krásný závod v opravné jízdě a zajistila si FA. V čase 6:21 dozávodila na šestém místě. Zmiňovali jsme, že Češky jsou držitelky světového rekordu z roku 2018, kdy se v Račicích konalo juniorské mistrovství světa. Česká posádka brala zlato, a navíc dosáhla světového rekordu. Dnes ho Američanky o vteřinu překonaly. 

Nový rekord má hodnotu 6:12, 16.

Děkujeme reprezentantům, trenérům posádek a osobním trenérům. Velké dík patří loděnicím, kde se závodníci celoročně připravují.

 

VÝSLEDKY

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Junioři ve Varese předvedli kvalitní výkony

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352