Dvojka i oba skifaři vybojovali postup do finále!

1.6.2019

Foto Ivana Roháčková/ASC DuklaFoto Ivana Roháčková/ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková/ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková/ASC DuklaFoto Ivana Roháčková/ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková/ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková/ASC DuklaFoto Ivana Roháčková/ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková/ASC Dukla

Tři české posádky budou zítra bojovat o evropské cenné kovy. Do finálové šestice se podle očekávání podařilo postoupit oběma skifařům, Mirce Topinkové a Ondřeji Synkovi, a také dvojce bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil.

Na jezeře Rotsee se jako první do velkého finále kvalifikovala dvojka bez kormidelníka mužů. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem postoupili do boje o cenné kovy již počtvrté ve společné kariéře. V předchozích třech případech v letech 2015 – 2017 vždy vybojovali čtvrtou příčku. Bramborové prokletí budou chtít prolomit zítra v 10:45 a konečně si sáhnout na medaili z Evropy. V dnešním semifinále se vítězové loňského ročníku světového poháru pohybovali po celou délku tratě na postupových pozicích. Cílem nakonec projeli na třetím místě o více jak 3s před bronzovými medailisty z loňského MS bratry Onfroy. Nestačili pouze na srbské veslaře, kteří jsou vítězi úvodního kola SP v Plovdivu, a na španělskou dvojici.

Mirka Topinková se od začátku semifinále držela mezi postupující trojicí. Stejně jako včera předvedla skvělou závěrečnou pětistovku. Do té doby vedoucí Dánce Fie Udby Erichsen nadělila přes 5,5s a dojela si pro postup z prvního místa! Na druhé místo odsunula úřadující mistryni světa Sanite Puspure z Irska. Zítra tak bude mít nejlepší česká skifařka možnost zaútočit na šestý titul mistryně Evropy. O šestý titul evropského šampiona bude usilovat také Ondřej Synek. Ten musel dnes vzhledem k velkému počtu přihlášených skifařů absolvovat dva závody. Po vítězství v dopoledním čtvrtfinále se postup ze semifinále nerodil tak snadno. Nejlepší český skifař se na postupová místa protlačil až v druhé polovině trati. Cílem projel na třetím místě s náskokem 1 s před prvním nepostupujícím skifařem. O vyrovnanosti soutěže skifařů svědčí fakt, že v zítřejším finále bude chybět úřadující mistra světa a Evropy Kjetil Borch z Norska.

Dalším dvěma českým lodím bohužel útok na postup mezi finálovou šestici nevyšel. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem dojeli na smolném čtvrtém místě. Vysněný postup dvojskifu lehkých vah utekl o kousek. Na druhé Španěly i třetí Iry ztratili veslaři Dukly Praha necelou sekundu. Ani Kristýna Neuhortová se vysněného finále nedočkala. Skifařka lehkých vah dojela v opravné jízdě třetí. Do boje o cenné kovy však postoupily pouze dvě závodnice.  

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2019 > ME 2019 - Luzern > Dvojka i oba skifaři vybojovali postup do finále!

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352