Kontrolní závody 2018

23.4.2018

O víkendu proběhly v Račicích kontrolní závody do reprezentačních výběrů. Vybraní závodníci museli projít testováním, které probíhalo celou zimu a vyvrcholilo při MČR na dlouhé dráze v Hoříně. Reprezentační trenéři zvolili různé modely kontrolních závodů pro seniory a mládež.

Dospělí veslaři absolvovali v pátek jízdu na čas, podle které byli nasazeni do sobotního finále. Poté byli po zbytek víkendu testováni v různých kombinacích posádek. Se skvělou formou přijel do Račic Jiří Šimánek, jenž byl nejrychlejší mezi lehkými skifaři oba dva dny. V pátek měl dokonce v přepočtu na procenta nejlepší výsledek ze všech účastníků jízdy na čas. Na dvojskifu uspěl ve všech třech jízdách s různými kolegy. S Janem Vetešníkem i Miroslavem Vraštilem vyhrál, s Janem Cincibuchem byl těsně druhý. Podobně si vedla i Lenka Antošová, které se sice nepovedla jízda na čas, ale v sobotním finále už byla o necelé 2s rychlejší než druhá Kristýna Fleissnerová. Na dvojskifu Lenka nevyhrála jen v poslední jízdě, kdy závodila společně s Helenou Hlasovou proti Lucce Žabové a Kristýně Fleissnerové. Všechny jízdy se podařilo vyhrát Kristýně Neuhortové. Neporazitelná byla jak na skifu lehkých vah, tak na dvojskifu v kombinacích s různými veslařkami.

Junioři a dorostenci museli na kontrolních závodech projít sítem rozjížděk, opravných jízd a semifinále. Jen dvojek bez kormidelníka se kvalifikovalo pouze šest. Absolvovali tak tři finále pokaždé ve stejném složení. Nejlépe se dařilo klukům z Břeclavi. Dalibor Neděla a Aleš Pospíšil vyhráli dvě ze tří jízd. V dorosteneckých dvojkách byli stejně jako v Hoříně nejrychlejší Vladimír Vursta a Tadeáš Matouš z Hamru. Svoji pozici z MČR na dlouhé trati uhájili také skifaři ČVK Praha. Gabriel Mahler zvítězil s velkým náskokem více jak 8s před druhým Václavem Baldriánem z Hodonína. Stejně si vedl i Ondřej Sklenář, který vyhrál na skifu mezi dorostenci. V nejpočetněji zastoupené kategorii juniorek se do finále probojovaly tři medailistky z juniorského MS. Celé startovní pole předvedlo skvělý závod a do poloviny se drželo pohromadě. Cílem nakonec projela nejrychleji Anna Šantrůčková z SK Hamr před jindřichohradeckou Michalou Pospíšilovou. Třetí místo pro sebe v těsném finiši urvala Eliška Podrazilová z Blesku. Ve finále dorostenek s přehledem zvítězila Simona Kohoutová z Třeboně.  

Vložený závod ve skifu mužů vyhrál Filip Zima ze Slavie Praha před Vojtou Římákem z Dukly o více jak 4s.

Kompletní výsledky mládeže jsou zde.

Výsledky malých disciplín seniorů a seniorů B jsou na tomto odkaze.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Kontrolní závody 2018

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352