Kontrolní závody 2018

23.4.2018

O víkendu proběhly v Račicích kontrolní závody do reprezentačních výběrů. Vybraní závodníci museli projít testováním, které probíhalo celou zimu a vyvrcholilo při MČR na dlouhé dráze v Hoříně. Reprezentační trenéři zvolili různé modely kontrolních závodů pro seniory a mládež.

Dospělí veslaři absolvovali v pátek jízdu na čas, podle které byli nasazeni do sobotního finále. Poté byli po zbytek víkendu testováni v různých kombinacích posádek. Se skvělou formou přijel do Račic Jiří Šimánek, jenž byl nejrychlejší mezi lehkými skifaři oba dva dny. V pátek měl dokonce v přepočtu na procenta nejlepší výsledek ze všech účastníků jízdy na čas. Na dvojskifu uspěl ve všech třech jízdách s různými kolegy. S Janem Vetešníkem i Miroslavem Vraštilem vyhrál, s Janem Cincibuchem byl těsně druhý. Podobně si vedla i Lenka Antošová, které se sice nepovedla jízda na čas, ale v sobotním finále už byla o necelé 2s rychlejší než druhá Kristýna Fleissnerová. Na dvojskifu Lenka nevyhrála jen v poslední jízdě, kdy závodila společně s Helenou Hlasovou proti Lucce Žabové a Kristýně Fleissnerové. Všechny jízdy se podařilo vyhrát Kristýně Neuhortové. Neporazitelná byla jak na skifu lehkých vah, tak na dvojskifu v kombinacích s různými veslařkami.

Junioři a dorostenci museli na kontrolních závodech projít sítem rozjížděk, opravných jízd a semifinále. Jen dvojek bez kormidelníka se kvalifikovalo pouze šest. Absolvovali tak tři finále pokaždé ve stejném složení. Nejlépe se dařilo klukům z Břeclavi. Dalibor Neděla a Aleš Pospíšil vyhráli dvě ze tří jízd. V dorosteneckých dvojkách byli stejně jako v Hoříně nejrychlejší Vladimír Vursta a Tadeáš Matouš z Hamru. Svoji pozici z MČR na dlouhé trati uhájili také skifaři ČVK Praha. Gabriel Mahler zvítězil s velkým náskokem více jak 8s před druhým Václavem Baldriánem z Hodonína. Stejně si vedl i Ondřej Sklenář, který vyhrál na skifu mezi dorostenci. V nejpočetněji zastoupené kategorii juniorek se do finále probojovaly tři medailistky z juniorského MS. Celé startovní pole předvedlo skvělý závod a do poloviny se drželo pohromadě. Cílem nakonec projela nejrychleji Anna Šantrůčková z SK Hamr před jindřichohradeckou Michalou Pospíšilovou. Třetí místo pro sebe v těsném finiši urvala Eliška Podrazilová z Blesku. Ve finále dorostenek s přehledem zvítězila Simona Kohoutová z Třeboně.  

Vložený závod ve skifu mužů vyhrál Filip Zima ze Slavie Praha před Vojtou Římákem z Dukly o více jak 4s.

Kompletní výsledky mládeže jsou zde.

Výsledky malých disciplín seniorů a seniorů B jsou na tomto odkaze.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Kontrolní závody 2018
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352