Kontrolní závody seniorů nejlépe vyšly Lence Antošové a Janu Cincibuchovi

4.7.2020

Jan Cincibuch/ ME U23 2019 IoanninaJan Cincibuch/ ME U23 2019 Ioannina
Jan Cincibuch/ ME U23 2019 Ioannina

Netradičně ve všední dny proběhly Kontrolní závody seniorů 2020. Na skifech vítězství vybojovali Lenka Antošová ze Slavie a Jan Cincibuch z Dukly Praha. Finále dvojek bez kormidelníka mužů přineslo nejdramatičtější podívanou. O trochu vice štěstí se přiklonilo na stranu Matěje Macha s Gabrielem Mahlerem, kteří o pouhých 48 tisícin sekundy udolali dvojku Hamru ve složení Adama Kapa – Dmytro Baranivskyj. Ženské dvojky závodily společně se skifařkami. Jen měly vždy na startu každého závodu handicap 17s, který však není v celkových výsledcích odečten. Nejlépe se dařilo dvojce sester Žabových, které se probojovaly do finále     

A jak viděl závodní dva dny ústřední trenér ČVS? „Děkuji všem trenérům a závodníkům za předvedené výkony. Nejlepšího výsledku vzhledem ke světovým tabulkám dosáhl  Jan Cincibuch a Lenka Antošová - oba sportovci předvedli ve finále výjimečný výkon... Vysokou výkonnost prokázal Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil... Velký posun ve výkonnosti zaznamenali Jan Fleissner, Radka Novotníková a Pavlína Flamínková...“ vyzdvihl Jakub Makovička závodníky, kteří se předvedli v nejlepší formě.

„Pro mě osobně byl velkým překvapením výkon Jaroslava Hellebranda v obou závodních dnech, naopak zklamáním byl pro mne výkon Jakuba Podrazila. Přestože ve všech jízdách dominoval, tak finálovou jízdu nezvládl. Závodník jeho úrovně by se i po technické chybě (chycení kraba) měl vrátit zpět do závodu a bojovat o co nejlepší umístění,“ vyzdvihl reprezentační trenér i největší překvapení a zklamání celých kontrolek.

Podle výsledku kontrolních závodů bude Jakub Makovička sestavovat reprezentační posádky pro letošní ME U23, které proběhne 5. – 6. září v Duisburgu a také říjnové ME seniorů.

Kompletní výsledky Kontrolních závodů seniorů 2020. 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Kontrolní závody seniorů nejlépe vyšly Lence Antošové a Janu Cincibuchovi

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352