Kristýna Fleissnerová a dvojka bez kormidelníka žen vezou ze Záhřebu stříbrné medaile

1.5.2021

Kristýna Fleissnerová/ 📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.deKristýna Fleissnerová/ 📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de
Kristýna Fleissnerová/ 📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de
Anna Šantrůčkov, Pavlína Flamíková/ 📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.deAnna Šantrůčkov, Pavlína Flamíková/ 📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de
Anna Šantrůčkov, Pavlína Flamíková/ 📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de
Kristýna Fleissnerová/ 📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.deKristýna Fleissnerová/ 📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de
Kristýna Fleissnerová/ 📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de

Všech 7 českých posádek startovalo v I. kole Světového poháru 2021 ve finále! Nejlépe se v Záhřebu dařilo Kristýně Fleissnerové a dvojce bez kormidelníka žen, které si shodně dojely pro stříbrné medaile.

Původně Kristýna do Chorvatska odjížděla závodit na dvojskifu. Poranění její parťačky Lenky Antošové však plány změnilo. S nečekanou situací se ale veslařka Slavie Praha vypořádala výborně. Na vypůjčeném skifu předvedla velké věci, které korunovala druhým místem. V bitvě o medaile byla rychlejší jen favorizovaná Rakušanka Magdalena Lobnig. Svěřenkyně Josefa Lukše rozjela závod na třetí pozici, v druhé polovině trati se ale prohnala kolem Jovany Arsic ze Srbska, která se v nedávné evropské kvalifikaci probojovala na olympiádu v Tokiu. „Jsem velmi šťastná a překvapená. Na skifu jsem začala veslovat teprve v pátek kvůli zranění mé partnerky z dvojskifu,“ řekla po stříbrném úspěchu česká skifařka.

O něco snadnější pozici měly Pavlína Flamíková s Aničkou Šantrůčkovou na dvojce bez kormidelníka. Při své společné premiéře ve SP bylo vzhledem k menší účasti jisté už před závodem, že pojedou ve finále. V boji o medaile nestačily jen na domácí sestry Jurkovič a mohou se tak také těšit ze stříbrné medaile. „Měly jsme opravdu špatný start. Vjely jsme přímo do bójek a nemohly se do toho dostat zpátky. Po prvních 500m se to však zlepšilo,“ popsala problémy z úvodu závodu Anna Šantrůčková.  

Zbylým českým závodníkům se na medaili dosáhnout nepodařilo. Všechny mužské posádky v párových disciplínách dojely shodně na 5. místech. Nově vytvořený dvojskif, Jakub Podrazil – Jan Cincibuch, se hned na prvních závodech probojoval do finále a skončil nejlépe ze všech posádek, které nejsou kvalifikované na OH v Tokiu. Ondřeji Synkovi se bohužel nepodařilo zopakovat slibné výkony z úvodní rozjížďky a dopoledního semifinále, ve kterých zvítězil, a ve skifařském finále také skončil na 5. pozici.  Párová čtyřka Jan Fleissner, Jan Potůček, Tomáš Šišma, Filip Zima podruhé během krátké doby porazila loď Norska. Kluci si připsali další skalp dvojnásobného olympijského vítěze, Olafa Tufteho, který norskou párovku strokuje.  

Finálové závody se příliš nevydařily dvojskifu žen lehkých vah a čtyřce bez kormidelníka mužů, pro které šlo o první mezinárodní závod. Kristýna Neuhortová s Veronikou Činkovou nenavázaly na včerejší časovku, ve které skončily třetí, a dnes dojely na nepopulárním čtvrtém místě. Čtveřice Jan Hájek, Štěpán Keller, Matěj Mach, Vilém Pachman ve finále na své soupeře nestačila a cílem projela šestá.

Ve fotogalerii je album z dnešního dne: Stříbrná sobota v Záhřebu

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Kristýna Fleissnerová a dvojka bez kormidelníka žen vezou ze Záhřebu stříbrné medaile

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352