Kristýna Neuhortová veze bronz z Memorialu PAOLO D´ALOJA

15.4.2019

Foto Michal VabroušekFoto Michal Vabroušek
Foto Michal Vabroušek
Foto Michal VabroušekFoto Michal Vabroušek
Foto Michal Vabroušek
Foto Michal VabroušekFoto Michal Vabroušek
Foto Michal Vabroušek

Devět finálových účastí si vyjeli čeští veslaři na regatě Memorial PAOLO D´ALOJA v Itálii, na který přijeli závodníci z 35 zemí Evropy, Asie i Afriky. Na jezeru Piediluco se nejvíce dařilo Kristýně Neuhortové. Skifařka lehkých vah se dvakrát probojovala mezi osm nejlepších. V sobotním finále jí těsně unikla medaile. Na bronzovou soupeřku z Ruska však ztratila jen necelých půl sekundy. O den později již nenechala nic náhodě a od začátku mířila za cenným kovem. Metou 1000m projela odchovankyně Vajgaru Jindřichův Hradec na druhém místě. Ve finiši ji sice předjela Jihoafričanka Nicole van Wyk o nicotných 0,09s, bronz za medailistkami z MS a MS do 23 let je ale výborný výsledek.

Další čtvrté místo přidal v sobotním programu Jan Hájek také na skifu lehkých vah. Bývalý mistr světa do 23 let nestačil pouze na domácího Martina Gorettiho a dva švýcarské skifaře. V neděli jej téměř napodobil Milan Viktora, jenž dojel na páté pozici. Milanu Viktorovi se podařilo postoupit do finále dvakrát. Kromě skifu se mu dařilo také na dvojskifu s Janem Cincibuchem, ve kterém startovali v kategorii bez omezení váhy. V konkurenci těžších a větších veslařů dojeli na osmém místě. Také další dva veslaři z týmu lehkých vah startovali na těžkém dvojskifu. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem v sobotu dopoledne začali vítězstvím ve finále B, aby se odpoledne probojovali do nedělního závodu o medaile, ve kterém dojeli na šestém místě.

O další tři účasti ve finále, které se jezdilo v osmi lodích, se postaraly ženy. V sobotu dojela Lenka Antošová na osmém místě. V nedělním finále dvojek bez kormidelnice se více dařilo sestrám Žabovým. Aničce s Luckou se v druhé polovině trati podařilo posunout na páté místo, které udržely až do konce. Druhá dvojka Helena Hlasová – Josefína Lázničková uzavřela startovní pole na osmém místě.   

Kompletní výsledky finálových závodů i rozjížděk najdete zde.    

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Kristýna Neuhortová veze bronz z Memorialu PAOLO D´ALOJA

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352