Domů

 

Poděkování Jiskry Třeboň všem účastníkům mistrovství ČR MastersNa třeboňském rybníce Svět proběhlo tradiční Mistrovství ČR Masters 2019 s mezinárodní účastí a závody talentované mládeže. Účast zahraničních veslařů byla letos opravdu silná. Do jihočeského města se sjeli veslaři ze sedmi evropských zemí. Kompletní výsledky celého závodního víkendu najdete zde.Pořadatelé z oddílu Jiskra Třeboň by rádi poděkovali všem zúčastněným závodníkům za čestné soupeření, které proběhlo na rybníce Svět v přátelské atmosféře a ve skvělém prostředí. Už teď se těší na příští rok a další ročník mistrovské Masters regaty!
16. červenec 2019
Celý článek
Lukáš Helešic s Jakubem Podrazil si v Rotterdamu dojeli pro stříbro
Lukáš Helešic s Jakubem Podrazil si v Rotterdamu dojeli pro stříbroStříbrnou medaili, dvě čtvrtá místa a jedno šesté vytěžili čeští veslaři z dnešních finálových závodů a přidali je tak k sobotnímu vítězství Jiřího Kopáče s Janem Hájkem na dvojce bez kormidelníka lehkých vah. Česká výprava se tak z Rotterdamu vrátí z bilancí jedné zlaté a jedné stříbrné medaile.Také druhou medaili našich veslařů přinesla dvojka bez kormidelníka. O stříbrnou medaili se zasloužili Jakub Podrazil s Lukášem Helešicem. Vítězové loňského ročníku světového poháru dali zapomenout na nepříliš povedené mistrovství Evropy v Lucernu a celý víkend ukazovali skvělou formu. Ta vyvrcholila v dnešním finále! Kluci v těžkých podmínkách výborně odstartovali a usadili se na druhé pozici za vedoucími Australany. V prostřední části závodu přepustili druhé místo veslařům Nového Zélandu, se kterými včera prohráli v semifinále. Dnes však bylo vše jinak! Na úžasné zrychlení české dvojice, které přišlo na začátku poslední čtvrtiny tratě, nedokázali soupeři z Oceánie zareagovat a propadli se na třetí místo. Veslaři Dukly Praha nezadržitelně letěli k cíli pro stříbrné medaile. I náskok suverénně vedoucích Australanů se jim podařilo stáhnout o více jak polovinu. Cílovou čáru nakonec proťali o 3,21s dříve než Novozélanďané. Lukáš s Jakubem tak natáhli svoji skvělou sérii v závodech světového poháru! V posledních dvou sezónách v něm startovali čtyřikrát a nikdy nezůstali bez medaile. „Byl to velmi těžký závod díky větru! Austrálie jela na čele celý závod, ale my jsme chtěli bojovat s Novým Zélandem a Velkou Británii, proto jsme na 1000m přitlačili. Jsme velmi potěšeni s umístěním, zvláště po našem výsledku na mistrovství Evropy!" hodnotil závod Lukáš Helešic pro světové stránky Mezinárodní veslařské federace FISA worldrowing.com.
14. červenec 2019
Celý článek
Dvojka bez kormidelníka lehkých vah vyhrála SP v Rotterdamu, další 4 české lodě čeká finále zítra
Dvojka bez kormidelníka lehkých vah vyhrála SP v Rotterdamu, další 4 české lodě čeká finále zítraČeská dvojka bez kormidelníka lehkých vah se výborně vypořádala s těžkými podmínkami i se všemi svými soupeři a dojela si pro vítězství ve III. kole SP v Rotterdamu. Jiří Kopáč s Janem Hájkem nedali svým soupeřům šanci a brzy dalším lodím ujeli. Ve vlnách neustále navyšovali svůj náskok a s jistotou mířili pro zlaté medaile. Druhé Portugalce nakonec porazili o 4,51s. Zajímavostí je, že Jiří Kopáč zvítězil v závodě SP na dvojce lehkých vah již potřetí v kariéře. Předchozí dva triumfy vybojoval v roce 2011 a 2014 společně s Miroslavem Vraštilem.III. kolo SP v Rotterdamu vychází českým veslařům výborně. Ze sobotních semifinálových jízd se do nedělního boje o medaile probojovaly další tři posádky. Lodě, do kterých jsme vkládali největší naděje už před začátkem tohoto kola světového poháru, potvrdily své kvality a využily nasazení do výhodnějších drah, které si vybojovaly díky dobrému výkonu ve včerejších rozjížďkách, které proběhly formou jízdy na čas. Rozhodčí se totiž rozhodli nasazovat nejlepší veslaře z pátečního programu od první dráhy, jelikož závodiště Willem-Alexanderbaan opět trápil silný vítr.
13. červenec 2019
Celý článek

 
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne

 

Kontakty

  • +420 233 313 352