Domů

 

Labe aréna Račice připravuje obnovu vodního systému Roudnického meandru. Zapojí se i společnost CEMEX Czech Republic.
Labe aréna Račice připravuje obnovu vodního systému Roudnického meandru. Zapojí se i společnost CEMEX Czech Republic.Národní olympijské centrum vodních sportů, z.s. a CEMEX uzavřely dohodu, která otevírá dveře spolupráci na obnově hydrického systému Roudnického meandru, který se nachází na úseku řeky Labe mezi Štětím a Roudnicí nad Labem a spadají do něj i obce Račice, Záluží, Kozlovice, Dobříň a Předonín. „Labe arénu Račice, náš unikátní areál vodních sportů, dlouhodobě trápí výrazný pokles vodní hladiny. V poslední době až do míry, která ohrožuje možnost pořádání závodů i tréninků. Kanál není napájen vodou z nedalekého Labe, ale jsme zcela závislí na srážkách a zdrojích podzemních vod. Hladina kanálu je asi o 4 metry výše než hladina řeky. Pokud je přítok spodních vod malý, tak nám voda odteče do Labe a zbytek se odpaří. Problematikou poklesu hladiny vod se zabýváme intenzivně již od roku 2014, kdy jsme aktivně vstoupili do řešení podoby území v okolí veslařského a kanoistického kanálu s cílem udržet vodu v krajině, a udržet tak funkční veslařský kanál. Uzavření dohody se společností CEMEX vnímám jako jeden z klíčových kroků,” říká Dušan Macháček, předseda Národního olympijského centra vodních sportů.
03. únor 2023
Celý článek
Předsednictvo zřídilo Komisi pro rozvoj veslování
Předsednictvo zřídilo Komisi pro rozvoj veslováníPředsednictvo ČVS rozhodlo, na svém lednovém zasedání, o zřízení Komise pro rozvoj veslování, která má za cíl připravit aktualizaci strategického plánu ČVS a pracovat na dalších rozvojových projektech, včetně profesionalizace řízení ČVS.„S místopředsedy pro oblasti Labe, Morava a Vltava jsme připravili kroky, které považujeme za důležité pro další rozvoj veslování a rozhodli o zřízení nové Komise pro rozvoj veslování. Té jsme dali za úkol tyto kroky realizovat,” říká Petr Hlídek, zastupující místopředseda svazu.
02. únor 2023
Celý článek
Talent ID rozšiřuje řady. Překvapením byl velký počet zájemců!
Talent ID rozšiřuje řady. Překvapením byl velký počet zájemců!Během prosince 2022 a ledna 2023 proběhlo VI. výběrové kolo do programu ČVS - Talent ID. Celkem se přihlásilo 32 zájemců ze 14 veslařských oddílů z celé ČR. Příjemným překvapením byl počet přihlášených adeptů. Takto velký zájem o zařazení do programu považuji za dílčí úspěch a vizitku, jak program Talent ID funguje a je vnímám mezi velkou částí veslařských klubů. Převahu přihlášek posílali osobní trenéři zájemců, někteří poslali přihlášku, až po osobním kontaktu, protože se šířila informace, že program Talent ID končí. 
02. únor 2023
Celý článek

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


           

 

 

 

Kontakty

  • +420 233 313 352