Lehkáči si vezou z Bělehradu placku

30.5.2022

Míra Vraštil a Jirka Šimánek opět předvedli svoji dravost a závodivost. Nádherný závod, který končil fotofinišem s dvěma totožnými časy. Vítězná loď Švýcarska protínala cíl s časem 6:19, v těsném dojezdu za ní bojovala česká loď se španělskou o druhé a třetí místo (6:22,04). Neméně dramatický byl však dojezd zbytku startovního pole. O čtvrté a páté místo sváděli boj Ukrajinci s Polákama. Šesté místo obsadila loď Belgie.

Parádní formu předvedl i ženský lehký dvojskif, který se provesloval do finále A. Kiki a Verča nakonec obsadily 6. místo. Skvělé a držíme pěsti do Poznaně.

Anička Šantrůčková svedla krásný boj ve finále B, kde v jedné vteřině doveslovala se Španělkou a Bulharkou. Patří jí celkově 9. místo.

Ve finále A na skifu žen mělo Česko opět svoji zástupkyni. Lenka Antošová obsadila 5. místo. Lenka je bojovnice a věříme, že pokud bude nominována na Mistrovství světa do Račic, všem ukáže perfektní závodní formu.

Dvojka žen vyhrála s velkým přehledem finále B. Finále A této lodi uniklo o dvě desetiny sekundy. Je to jistě posádka, která má potenciál závodit mezi nejlepšími šesti loděmi. Druhý závod světového poháru v Poznani bude výzvou.

Jakub Podrazil a Jan Cincibuch doveslovali druzí ve finále B a celkově jim patří 8. místo (2x M). Párová čtyřka mužů obsadila celkově 9. místo.

Nepárová mužská čtyřka doveslovala ve finále C na prvním místě, celkově obsadila 13. místo.