Lehký dvojskif je v semifinále

6.9.2023

Čtvrtfinále dvojskifů lehkých vah, do kterého nastoupili naši reprezentanti, byl strhující závod a Míra s Jirkou si vedli výborně. Z druhé pozice postoupili do semifinále A/B a budou bojovat o kvalifikaci na OH. Semifinále se jede ve čtvrtek v 10.35.

„Před závodem jsem byl strašně nervózní, jako každé čtvrtfinále na mistrovství světa, protože vím, jak je strašně jednoduché spadnout do semifinále C/D a to se potvrzuje na každém MS. Čtvrtfinále bylo jak z hororu, kdy jsme tam měli 3 finalisty z posledního svěťáku a k nim dvě lodě, které mají medaile z MS v předešlých letech. Na druhou stranu jsem si do silného protivětru věřil. Dojezd byl těsný a naštěstí pro nás dobrý. Teď musíme sebrat všechny síly na semifinále, které máme hned zítra“, zhodnotil průběh závodu Jiří Šimánek.

Ostatní české posádky, které ve středu zasáhly v Bělehradě do bojů, pojedou o finále C. Lenka Lukšová dojela ve svém čtvrtfinále na 5. místě, stejně jako Kristýna Neuhortová s Michalou Pospíšilovou. Pátý dojel i dvojskif Jakub Podrazil, Jan Cincibuch, Lukáš Helešic s Tomášem Šišmou dojeli šestí.

„Myslím si, ze jsme dnes předvedly bojovný výkon a předvedly do praxe to, co jsme za tuto krátkou dobu stihly společně natrénovat. Tyto závody nám dávají cenné informace, kam bychom se společně chtěly posouvat a na čem potřebujeme zapracovat“, uvedla po závodě Kristýna Neuhortová.

„Od začátku jel závod v balíku až na 1000m, z kiláku se začalo závodit a držela jsem ztrátu pouze půl lodi na postupové příčky a v závěrečné 500 už nezbyly síly,“ přidala hodnocení svého čtvrtfinále Lenka Lukšová.

„Bylo to hodně těžký, ale myslím, že dobrý. Zajeli jsme výkon, na který jsme měli. Ještě na na kiláku jsme byli vteřinu za postupem, byli jsme tam v lajně, potom jsme se trochu rozhodili a už nebyla síla se dotáhnout. Nechali jsme tam všecko, co jsme mohli, ve finále jsme vlastně spokojení s průběhem závodu, protože se nám konečně povedlo najít rytmus. Zítra zabojujeme o finále C a o co nejlepší výsledek, ať neodjíždíme s ostudou,“ řekl ke svému závodu dvojskifů Jakub Podrazil.

„Naše jízda se o 50 minut posunula kvůli dánské dvojce, ale to asi nemělo žádný vliv, všichni to měli stejné. Povedl se nám start, bohužel ostatním se povedl ještě líp a pokus o zázrak, se kterým jsme sem přijeli se nekoná. Zítra se posnažíme o postup do finále C a potom o co nejlepší umístění“, dodal Lukáš Helešic ke čtvrtfinále dvojek bez kormidelníka.

 

Čeští reprezentanti ve čtvrtek 7.9.

9.45   W2-  SA/B

10.35  LM2x  SA/B

15.05   PR1 M1x  SC/D

15.55   W1x  SC/D

16.45   M2-   SC/D

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Lehký dvojskif je v semifinále

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352