Máme první loď v semifinále

5.9.2023

Máme první loď v semifinále

Pavlína Flamíková s Radkou Novotníkovou zvládly svou opravku skvěle, dojely druhé a postoupily do semifinále A/B. To je čeká ve čtvrtek 7. září v 9.45.

„Závodilo se hezky a měly jsme štěstí na opravku. Ale také to bylo těžké, ale prostě vpředu se jede lépe než vzadu. Jsem v prvním čtvrtfinále mistrovství světa, tak jsem byla před startem hodně nervózní“, řekla po závodě Pavlína Flamíková.

Párové čtyřce žen se nepodařilo probojovat do semifinálové dvanáctky a mistrovství světa pro ně končí.„Jely jsme sem s tím, že jsme věděly jak to nejspíš dopadne, ale chtěly jsme navázat na Lucern, kde jsme byly schopné se udržet s polem. Nezávodilo se nám dobře a nepředvedly jsme to, co umíme a na co máme. Nicméně to pro nás byla velmi cenná zkušenost, přínosná do další sezóny,“ zhodnotila opravnou jízdu Alžběta Zavadilová.

Párová čtyřka mužů musela improvizovat a narychlo povolala náhradníka. Marek Diblík nemohl vinou zažívacích potíží startovat a tak ještě v neděli večer na šampionát přiletěl Daniel Nosek.
"Bohužel, i když je Danda bojovník a fyzicky je na tom dobře, nepodařilo se nám postoupit mezi 12 lodí. Mrzí nás to,” komentuje závody s velkým smutkem v hlase trenér Jan Navrátil.
"Chlapy čeká pauza a příprava na další závod, bohužel už ne boj o olympijské kvalifikační místo,” dodává Navrátil.

Svůj první závod na velké mezinárodní akci dnes odjel Tomáš Nevěčný v kategorii PR1. Měl to těžké, přeci jen rozdíly v postižení jednotlivých závodníků jsou velké a Tomáš nejenže nemůže používat nohy, ale také břišní svaly. Tomáš dojel ve své rozjížďce na pátém místě, přesto si vylepšil svůj osobák o 18 vteřin. „Spálil jsem si trubku v krku, ještě teď to cítím, na pětikile mi ztěžkly nohy :-)),“ zhodnotil svou jízdu, s humorem sobě vlastním, Tomáš Nevěčný a dodává „Ukrojili jsme něco ze ztráty, velký pokrok. Bohužel zkušenější soupeři jsou ještě daleko a bojujeme zatím s časem.“

V pondělí se podařilo postoupit z opravné jízdy do čtvrtfinále dvojce bez kormidelníka Lukáš Helešic, Tomáš Šišma.
„Náš vstup do mistrovství světa neproběhl podle našich představ. V závodě jsme nenašli vzájemné pojetí a i přes slibný průběh jsme nedokázali odolat v cílové rovince soupeřům, a to nás ve výsledku stálo ztrátu postupu a nutnost "opravy" následující den.
V opravné jízdě jsme se po vlažnějším vstupu do závodu museli prodírat polem. Po zkušenostech z rozjížděk jsme věděli na co zaměřit a v polovině tratě jsme se ocitli i ve vedení závodu. Bohužel jsme těsně před cílem museli odrazit závěr polské posádky, která nám v cíli nadělila 0.18 s. a připravila nás o 1. místo v opravné jízdě.
Ve středu nás čeká stěžejní závod tohoto mistrovství, souboj ve čtvrtfinále rozhodne o tom jestli se probojujeme do semifinále A/B o případnou kvalifikaci na OH v Paříži 2024.
Po dvou měsících společného veslování a jednom soustředění je pro nás zatím každý společný závod novou zkušeností a pro mě obvzlášť, protože se pořád s jedním veslem seznamuji,“  okomentoval opravnou jízdu „dvojky bez“ háček Tomáš Šišma.

„Je to těžký. Je to kvalifikační mistrovství světa, všichni jsou super připravení, koncentrovaní a je to úplně jiné mistrovství světa než jakékoli jiné. Zítra máme čtvrtfinále, bude to těžké, ale budeme se snažit podat co nejlepší výkon,“ řekl po opravné jízdě dvojskifu mužů Jakub podrazil.
„Rozjížďka se nám moc nepovedla, byl to takový klasický první závod, trochu jsme se tam hledali, až jsme se nenašli :-), ale opravka nám nalila trochu krev do žil, tak doufám, že se to ukáže ve čtvrtfinále i když to bude těžké, ale necháme tam všecko,“ dodává Jan Cincibuch.

Také Lenku Lukšovou čeká ve středu čtvrtfinále a hodnotí své dosavadní působení na mistrovství světa: „Rozjížďka mi nesedla, vůbec se mi nepodařilo odstartovat a nedokázala jsem se dostat do závodního tempa. V opravce se mi start povedl, ale po 500 m jsem se trochu začala prát s větrem, který se hodně točil a byl dost silný."

Ve středu pojedou svojí opravou jízdu Kristýna Neuhortová a Michala Pospíšilová na dvojskifu. „Zatím jsme zde absolvovaly jediný závod, který z větší části hodnotíme kladně. Zítra nás čeká opravná jízda, kde se budeme snažit prodat vše, co jsme s Týnkou natrénovaly,“ uvedla Michala Pospíšilová.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Máme první loď v semifinále

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352