Marie Jurková útočila na český rekord při akademickém MČR na trenažéru

8.3.2021

Akademické mistrovství ČR 2021 v jízdě na veslařském trenažéru muselo být stejně jako další závody této zimy uspořádáno virtuálně. I bez osobního kontaktu však někteří závodníci předvedli skvělá představení a vyrovnané závody. Výhodou této formy závodění je, že veslaři jedou na svých strojích, na které jsou zvyklí.

Jednoznačně nejlepší výkon předvedla Marie Jurková. Bývalá mistryně Evropy i světa útočila na své vlastní české maximum. V závěru mocně finišovala a posledních 500m zvládla bravurně. Přestože rekord o 0,8 s odolal, Maruška podala skvělý výkon. Výsledný čas 6:41,5 zajistil studentce ČZU Praha suverénní obhajobu akademického titulu mistryně ČR. Stejně jako v loňském roce si pro stříbrnou medaili dojela Anna Žabová z UK Praha, která 2km trať pokořila za 6:58,6, což je jen těsně za hranicí jejího osobního rekordu. Bronzová medaile putuje na Univerzitu J. E. Purkyně zásluhou Pavly Krejzové.

Také v mužské kategorii si medaile rozdělili studenti tří univerzit. Suverénně zvítězil Jiří Čáp z VŠE Praha a k titulu absolutního mistra ČR přidal i ten akademický. Stříbrná medaile míří do Brna Štěpánu Havlíčkovi z Vysokého učení technického. Na třetím místě dokončil závod Jan Chládek z Univerzity Karlovy. Vyrovnané závody nabídly souboje lehkých vah. Jak mezi ženami tak mezi muži se o vítězi rozhodovalo do posledních metrů. Obhájce prvenství Petr Bláha si v druhé polovině závodu přitáhl a předjel své dva konkurenty v boji o prvenství. Pro ČZU Praha tak vybojoval druhý titul ze sobotního šampionátu. Na druhém místě dojel Jan Šedý z UJEP Ústí a třetí byl Adam Lízal z Masarykovy univerzity v Brně. Závod žen lehkých vah ovládly studentky Univerzity Karlovy. Nikola Vičíková o 1,1s porazila Romanu Illeovou a vybojovala svůj první akademický titul. Stupně vítězů doplnila bronzová Tereza Kalousová reprezentující ČVUT Praha. Nikola Vičíková přispěla také k úspěchu své posádky v závodě smíšených čtveřic na 4 minuty a přidala druhé zlato. Ve vítězném týmu UK Praha ji doplnili Anežka Buzrlová, Jan Chládek a Otto Klemperer.

Do programu Akademického MČR bylo premiérově zařazeno také Mistrovství ČR 2021 smíšených dvojic. V nejpočetněji obsazené kategorii U17 putuje vítězství na Slovensko. Z 10 startujících posádek si nejlépe vedli Simona Weiszová a Matej Ďuriš. V U19 si suverénní triumf zajistila dvojice z Nymburka, Dana HůlováJakubem Formánkem. Závod seniorů přinesl souboj sester Žabových. Pro zlaté medaile si v děčínském souboji trochu skrytém za barvami Slavie nakonec dojela LucieVáclavem Zittou. Anička ŽabováVítkem Baldinusem však byli rovnocennými soupeři.   

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Marie Jurková útočila na český rekord při akademickém MČR na trenažéru

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352