ME v Szegedu je v plném proudu

26.4.2024

Rozjížďky a páteční opravné jízdy přinesly v Szegedu českým posádkám několik účastí ve finále A.

Mixovaný dvojskif paraveslařů Eliška Krejčí a Josef Duchan dojel ve své opravné jízdě na šestém místě. Elišku s Josefem čeká v neděli finále B od 9.25 hodin.

Pavlína Flamíková s Radkou Novotníkovou na dvojce bez kormidelníka dnes svou opravnou jízdu vyhrály a postoupily do finále A, které se pojede v neděli ve 12.35.

Nedělní finále A (13.24) pojedou i Lenka Lukšová s Annou Šantrůčkovou na dvojskifu, které v dnešní opravné jízdě dojely na čtvrtém místě.

Obě naše skifařky, jak Alice Prokešová, tak Kristýna Neuhortová na skifu lehkých vah, si zajistily účast ve finále A již během čtvrtečních rozjížděk. Kristýna do boje o medaile vystartuje v neděli, v 11.47, Alice potom v 13.54 hodin.

Tomáš Šišma s Daliborem Nedělou na dvojce bez kormidelníka dojeli v dnešní opravné jízdě druzí a můžou se těšit na sobotní semifinále (11.26 hod.).

Již v sobotu (15.11 hod.) pojede své finále A dvojskif lehkých vah, Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem. Ti do finále postoupili čtvrtým místem v dnešní opravné jízdě.

Čtyřka bez kormidelníka mužů bude startovat ve finále B, stejně jako obě párové čtyřky (žen a mužů). Noncox ve složení Matouš Dočekal, Jan Fleissner, Daniel Nosek a Adam Kulhánek si na své finále počká do neděle (09.33), párovky pojedou už zítra (v sobotu). Eliška Podrazilová, Michala Pospíšilová, Markéta Nedělová a Alžběta Zavadilová vyrazí na trať v 11.00 a pět minut po nich odstartují Václav Baldrián, Jan Čížek, Jan Potůček a Filip Zima.

Dvojskif mužů Jakub Podrazil, Jan Cincibuch dojel dnes v opravné jízdě čtvrtý a pojede v neděli od 9.10 hodin finále C.

Na kontinentální kvalifikaci paraveslařů si svou jízdu zopakuje Tomáš Nevěčný, finále ho čeká už v sobotu v 9.40.

Všem držíme palce a přejeme hodně štěstí.