Medailové žně v Amsterdamu

30.7.2023

Skvělé výkony předvedly české posádky na Coupe de la Jeunesse v Amsterdamu. Závodu se účastní více než 400 závodníků ze 17 zemí Evropy. Z pěti českých posádek, které dnes do závodů nastoupily, čtyři z nich vybojovaly medaile. Tři zlaté a jednu stříbrnou.

Párovka děvčat ve složení Lenka Baldinusová, Gabriela Snopková, Adéla Mraková a Markéta Forejtová, vybojovala  skvělým finišem zlato. Na 1500 m byla na třetím místě, ale skvělou závěrečnou pětistovkou udolala britskou posádku o 0,2 vteřiny a zvítězila v čase 06:42,87. Třetí dolely Švýcarky.

Dvojskif děvčat, Zuzana Strnadová a Alena Danková, nestačil časem 07:19,91 pouze na britskou posádku a obsadil stříbrnou pozici. Na třetím místě dojela loď Dánska.

Párovka juniorů ve složení Tomáš Vopat, Matěj Smejkal, Miroslav Vokálek a Marek Chleboun zvítězila ve skvělém čase 05:55,56 před britskou a italskou posádkou.

Vyvrcholením finálových bojů byl závod osem juniorů. A opět jsme brali zlato!
Osma ve složení Pavel Pavloušek, Kryštof Macura, Lukáš Suchánek, Lukáš Zadák, Jakub Syrůček, Lukáš Syrovátka, Filip Hájek, Maxim Kalina s kormidelnicí Zuzanou Vabrouškovou zvítězila ve skvělém čase 05:42,22. Druzí dojeli Britové a třetí Italové.

Skifař Jan Lasota dojel ve velkých vlnách na čtvrtém místě ve finále B.

Všem moc gratulujeme a těšíme se na zítra.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Medailové žně v Amsterdamu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352