Mistrovství světa 2024 ve veslování na trenažéru bude hostit Praha

14.7.2020

ME 2020 ve veslování na trenažéru / 📷 Ondřej KroutilME 2020 ve veslování na trenažéru / 📷 Ondřej Kroutil
ME 2020 ve veslování na trenažéru / 📷 Ondřej Kroutil

Další velký úspěch si připsal Český veslařský svaz na diplomatickém poli. Po úspěšně zorganizovaném Mistrovství Evropy ve veslování na trenažéru v lednu letošního roku podali zástupci ČVS přihlášku na pořádání světového šampionátu v halovém veslování v letech 2022, 2023 nebo 2024. A byli úspěšní! Čeští diváci se tak mohou těšit na další vrcholnou akci! Mezinárodní veslařská federace FISA na konci června oznámila, že Praha bude hostit Mistrovství světa ve veslování na trenažéru v roce 2024. Celá akce je rozložena do dvou dnů, přesný termín bude teprve určen.   

„Po rozmachu a úspěchu mistrovství světa ve veslování na trenažéru v letech 2018, 2019 a 2020 a po MS 2021, které proběhne virtuální formou, se těšíme na pořádání takové akce v těchto ikonických městech,“ řekl k volbě pořadatelů prezident FISA Jean-Christophe Rolland. Upozornil tak také na šampionáty, které proběhnou v roce 2022 v německém Hamburku a o rok později v Torontu. Mistrovství světa v příštím roce se vzhledem k současné situaci ve světě uskuteční virtuálně.

„Cílem Mezinárodní veslařské federace FISA je zorganizovat spravedlivý šampionát ve veslování na trenažéru, který bude otevřený a přístupný soutěžícím z celého světa,“ vysvětluje prezident FISA, Jean-Christophe Rolland

Mezinárodní veslařská federace FISA přistoupila k tomuto rozhodnutí také kvůli nejistotě ohledně rušení závodů v následujících 12 měsících, potřebě minimalizovat finanční riziko pro všechny zúčastněné strany a neschopností absolvovat adekvátní prohlídky závodišť a dokončit přípravy událostí.

Český veslařský svaz (ČVS) > Českovesluje > Halové veslování > Mistrovství světa 2024 ve veslování na trenažéru bude hostit Praha

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352