Představujeme juniorský tým na MSJ ve Varese 2022

22.7.2022

25. července startuje společné mistrovství světa závodníků kategorie junioři a senioři B do 23 let (junioři závodí od středy 27. 7.).  Šampionátu se účastní 61 zemí. Třiadvacítkoví závodníci soutěží ve 22 disciplínách, mladší kolegové pak ve 14. Navýšení je dáno startem lehkovážných veslařů v kategorii U23. Silné zastoupení svých sportovců má na regatě Itálie, Německo, Francie a další především evropské státy, ale zároveň je zde široké zastoupení z celého světa, a to z Paraguaye, Brazílie, Singapuru, Thajska a Vanuatu.

„Letošní závěrečná příprava je oproti standardním rokům, díky brzkému termínu MSJ, kratší o 14 dní. Junioři ji zahájili hned v týdnu po MČR. Společná soustředění všech posádek pak probíhala od 6. 7. ve Štětí a v Račicích. Trenéři Radka Šindílková, Pavel Bláha a Jakub Litera na soustředěních odváděli velký kus práce a posádky pod jejich vedením udělaly významné výkonnostní pokroky, což potvrzuje i poslední společný trénink s reprezentačními kolegy z U23 týmu.

Sportovci se budou připravovat do soboty 23. 7. v Račicích a v neděli 24. 7. pak odlétají do Itálie, kde budou v dějišti MSJ trénovat. Závody jako první startují sen B, juniorům šampionát začne ve středu,“ popisuje přípravu týmu Vítek Kučera, ústřední trenér juniorské reprezentace. 

Doplňuje, že „skifařka Veronika Zámostná využila možnosti absolvovat přípravu společně se skifařkou U23 Aničkou Šantrůčkovou a připravují se s trenérem Lubošem Ondráčkem v Praze a italském Lago di Pusiano, blízko dějiště šampionátu.“  

U závodníků do 19 let očekává veslařský svět přísnou konkurenci ve všech disciplínách. Spojené státy americké mají zastoupení v každé disciplíně a osmiveslice mužů do 19 let vypadá na papíře slibně, protože se do ní vracejí tři zlatí medailisté z loňského šampionátu. Favorité budou muset čelit obvyklým silným týmům Německa, Velké Británie a Austrálie, ale také Itálii a Francii. V ženské osmě budou favority také USA, do jejichž lodi se vracejí dvě zlaté medailistky z Plovdivu 2021. Tentokrát je čeká těžší konkurence v podobě Nového Zélandu, Austrálie a Velké Británie, které chtějí narušit americkou nadvládu v této disciplíně.

Závody se uskuteční na jezeře Lago di Varese, které již dříve hostilo mistrovství Evropy ve veslování 2021 a v roce 2023 bude hostit Světový pohár ve veslování.

Aby se veslaři mohli zúčastnit mistrovství světa ve veslování do 19 let, musí jim být 18 let nebo méně. Veslař může soutěžit v kategorii do 19 let do 31. prosince roku, v němž dosáhne věku 18 let; po tomto datu přechází do kategorie do 23 let.

NOMINACE juniorského týmu:

JW1x Zámostná V., tr. Ondráček L. 

JW8+ Mašínová E., Horáková K., Dohnalová K., Štěrbová N., Krpcová K., Bartáková A., Janštová T., Kubátová S., korm. Vyhnalová L., tr. Šindílková R., Bláha P. 

JM4- Rychnovský M., Vančura J., Krejčíř S., Čihák M., tr. Litera J. 

JM4x Pecival O., Sprinzl J., Janáč K., Panchártek T., tr. Litera J. 

Náhradníci: Burešová V., Fojtík M.
Fyzio: Šindílková R. 

 

Vedoucí výpravy: Kučera V. 

Team manager: Perglerová M. 

 

INFO ZDE

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Představujeme juniorský tým na MSJ ve Varese 2022

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352