Mistrovství světa U23 startuje pro pět českých posádek už tuto středu

18.7.2023

V bulharském Plovdivu se uskuteční letošní Mistrovství světa do 23 let. Naposledy z tohoto místa přivezli bronzovou medaili junioři na párové čtyřce, respektive i aktuálně startující závodníci. V roce 2021 se zde konalo Mistrovství Evropy juniorů a Jan Koška i Jan Čížek byli součásti bronzové posádky. Navíc se Jan Čížek, pár měsíců poté, stal s časem 5:55,6 mistrem světa na trenažéru.

I letos v Plovdivu startuje párová čtyřka ve složení Kryštof Janáč, Martin Ježek, Jan Čížek a Michal Zindulka. Jan Koška usedne do osmy, druhé mužské posádky, společně s Janem Chlebovským, Vítem Baldinusem, Tomášem Zobalem, Janem Tichým, Kryštofem Hruškou, Martinem Sedlákem a Matoušem Dočekalem. Loď kormidluje Barbora Zelenková. 

Ženy obsazují disciplínu skif v lehké váze i bez rozdílu vah. 

Anička Šantrůčková je zkušená závodnice, která před 14 dny startovala na posledním závodě Světového poháru v Lucernu a skvěle konkurovala dospělým závodnicím. Za Aničkou je už pestrá historie úspěchů ze světového veslování. V roce 2018 přivezla stříbro ze závodu olympiády mládeže „YOG“ z Buenos Aires. Do posádky dvojky bez kormidelníka s ní usedla Eliška Podrazilová, která na aktuálním MS startuje v párové čtyřce. Společně se podařilo těmto veslařkám v dalším roce vyhrát juniorské mistrovství světa v Tokiu. Pak se jejich cesty rozešly a Anička usedla do skifu. V roce 2021 přivezla z polské Kruszwici bronz a v loňském roce stříbro z Hazewinkelu, obojí ME U23. 

Na skifu lehkých vah reprezentuje Anička Drnková, která je studentkou americké univerzity a letní sezónu stráví v Čechách právě na skifu. Obě skifařky čeká po mistrovství světa start na Letních světových univerzitních hrách v čínském Chengdu. 

Pátou posádkou je párová čtyřka žen ve složení Simona Pašková, Eliška Podrazilová, Alžběta Zavadilová a Barbora Podrazilová.  

Trenérem ženských posádek je Josef Lukš. Párovou čtyřku vede Jan Navrátil a osmu Iva Uhlová a Jan Gruber. 

Sledovat můžete české závodníky ZDE

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mistrovství světa U23 startuje pro pět českých posádek už tuto středu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352