MMČR dlouhá trať 2007 - výsledky

16.4.2007

V sobotu za krásného počasí a velmi dobré pořadatelské úrovni KVM 1881 se uskutečnilo letošní první Mistrovství ČR 2007 ve veslování. Na 6km trati mezi Vraňany a zdymadlem na Hoříně  u Mělníka se utkalo 238 skifařů a skifařek a 78 dvojek bez kormidelníka. Mezi výkony hodné ocenění je umístění O.Vetešníka ve skifu lehké váhy, který by v absolutním pořadí skifařů obsadil 3.místo za L.Karonenem za Švédska a nestárnoucím V.Chalupou. Jeho bratr J.Vetešník byl v tomto pořadí na 7.místě. Velmi dobrý výkon podal i juniorský skifař T.Mlčoch, který porazil řadu perspektivních skifařů kategorie mužů, když obsadil celkově 15. místo. Pozoruhodný je i výkon nejlepšího dorostence J.Pilce, který by v celkovém pořadí skifařů obsadil 30 místo. Nejlepší ženou byla bezkonkurenčně M.Knapková a nejlepší ženou v kategorii lehký  vah byla D.Nacházelová. V kategorii juniorek vyhrále H.Vašková o vteřinu před M.Sazimovou a nejlepší dorostenkou byla L.Antošová, která ve své kategorii vyhrála o více jak 2 min. Ve dvojkách bez kormidelníka jsou absolutními vítězi J.Schindler, J.Makovička. Celkově třetí místo obsadila posádka juniorů T.Emr, J.Mach a 25.místo patří posádce dorostenců  M.Klang, D.Škrabálek. Nejlepší českou dvojicí lehkých vah mužů byla posádka J.Procházka, J.Šimon. Pozoruhodným je výkon druhé české posádky v této kategorii R.Heřmánek, P.Ondráček. když P.Ondráček je ročník 1955. Nejlepší ženskou dvojicí byly L.Bruncvíková, I.Neffeová, juniorkami B.Šindlerová, H.Janátová a dorostenkami N.Reichlová, K.Malá z pořádajícího klubu. V úvahu při hodnocení absolutního pořadí nutno brát na zřetel měnící se sílu větru při závodech.Více z výsledků se můžete dočíst ZDE.