MS seniorů ve veslování v roce 2022 uspořádají Račice

20.3.2018

Foto: Sára MeuerováFoto: Sára Meuerová
Foto: Sára Meuerová

Česká republika se může těšit na další vrcholnou sportovní akci. V Labe aréně v Račicích se po dlouhých 29 letech představí nejlepší veslaři světa. Council Mezinárodní veslařské federace (FISA) schválil pořadatelství Mistrovství světa seniorů 2022 v Račicích. Předběžný termín konání této akce je 28.8. – 4.9. 2022.

Český veslařský svaz povzbuzen velmi úspěšným pořadatelstvím Mistrovství Evropy v minulém roce se rozhodl kandidovat na pořádání světového šampionátu za čtyři roky. Přípravy na tuto kandidaturu trvaly celkem devět měsíců. Jednou z důležitých podmínek FISA pro pořádání bylo i získání státní garance finanční podpory. Tu se podařilo získat začátkem tohoto roku, kdy vláda schválila žádost ČVS o dotaci. Organizace mistrovství světa si vyžádá další úpravy v Labe aréně. Kromě instalace nových startovních bloků už pro MSJ v roce 2018 si přípravy vyžádají i vybudování dalšího průplavu ostrova tak, aby se usnadnil pohyb lodí jedoucích na start závodu.

Podle pravidel FISA je třeba areál v Račicích otestovat rok před akcí. ČVS se tak po dohodě s FISA rozhodl uspořádat v roce 2021 mistrovství světa do 23 let. Tato akce pro závodníky pohybující se mezi juniorskou a seniorskou kategorií se v Česku konala naposledy v roce 2009, kde největšího úspěchu tehdy dosáhla Jitka Antošová, která vybojovala titul mistryně světa na skifu. Také poslední MS seniorů v roce 1993 bylo pro Českou republiku úspěšné. Stříbrnou medaili si odvezl legendární skifař Václav Chalupa a čtyřka s kormidelníkem ve složení Pavel Sokol, Petr Blecha, Jiří Šefčík, Michal Dalecký a Oldřich Hejdušek na kormidle. Vedení Českého veslařského svazu proto věří, že domácí prostředí pomůže českým závodníkům k úspěšné reprezentaci i v roce 2022.

Račický areál čeká v následujících letech minimálně jeden významný světový nebo evropský podnik ročně. Letos v srpnu se zde uskuteční MS juniorů ve veslování. Další dva roky budou Račice patřit rychlostní kanoistice a poté se zde budou konat již výše zmíněné světové šampionáty ve veslování.

·         2018 MSJ ve veslování

·         2019 MEJ + MEU23 v kanoistice

·         2020 SP v kanoistice 

·         2021 MS U23 ve veslování

·         2022 MS ve veslování

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > MS seniorů ve veslování v roce 2022 uspořádají Račice
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352