MS seniorů ve veslování v roce 2022 uspořádají Račice

20.3.2018

Foto: Sára MeuerováFoto: Sára Meuerová
Foto: Sára Meuerová

Česká republika se může těšit na další vrcholnou sportovní akci. V Labe aréně v Račicích se po dlouhých 29 letech představí nejlepší veslaři světa. Council Mezinárodní veslařské federace (FISA) schválil pořadatelství Mistrovství světa seniorů 2022 v Račicích. Předběžný termín konání této akce je 28.8. – 4.9. 2022.

Český veslařský svaz povzbuzen velmi úspěšným pořadatelstvím Mistrovství Evropy v minulém roce se rozhodl kandidovat na pořádání světového šampionátu za čtyři roky. Přípravy na tuto kandidaturu trvaly celkem devět měsíců. Jednou z důležitých podmínek FISA pro pořádání bylo i získání státní garance finanční podpory. Tu se podařilo získat začátkem tohoto roku, kdy vláda schválila žádost ČVS o dotaci. Organizace mistrovství světa si vyžádá další úpravy v Labe aréně. Kromě instalace nových startovních bloků už pro MSJ v roce 2018 si přípravy vyžádají i vybudování dalšího průplavu ostrova tak, aby se usnadnil pohyb lodí jedoucích na start závodu.

Podle pravidel FISA je třeba areál v Račicích otestovat rok před akcí. ČVS se tak po dohodě s FISA rozhodl uspořádat v roce 2021 mistrovství světa do 23 let. Tato akce pro závodníky pohybující se mezi juniorskou a seniorskou kategorií se v Česku konala naposledy v roce 2009, kde největšího úspěchu tehdy dosáhla Jitka Antošová, která vybojovala titul mistryně světa na skifu. Také poslední MS seniorů v roce 1993 bylo pro Českou republiku úspěšné. Stříbrnou medaili si odvezl legendární skifař Václav Chalupa a čtyřka s kormidelníkem ve složení Pavel Sokol, Petr Blecha, Jiří Šefčík, Michal Dalecký a Oldřich Hejdušek na kormidle. Vedení Českého veslařského svazu proto věří, že domácí prostředí pomůže českým závodníkům k úspěšné reprezentaci i v roce 2022.

Račický areál čeká v následujících letech minimálně jeden významný světový nebo evropský podnik ročně. Letos v srpnu se zde uskuteční MS juniorů ve veslování. Další dva roky budou Račice patřit rychlostní kanoistice a poté se zde budou konat již výše zmíněné světové šampionáty ve veslování.

·         2018 MSJ ve veslování

·         2019 MEJ + MEU23 v kanoistice

·         2020 SP v kanoistice 

·         2021 MS U23 ve veslování

·         2022 MS ve veslování

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > MS seniorů ve veslování v roce 2022 uspořádají Račice

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352