Na mistrovství světa ve veslování závodníků do 23 let si české posádky vedou velmi dobře

21.7.2023

Česká reprezentace vyslala do bulharského Plovdivu pět posádek a zatím si vedou velmi dobře. Párová čtyřka žen postoupila přímo do finále A, další tři budou v sobotu o finále A bojovat v semifinále.

Na skifu žen startuje Anna Šantrůčková a na skifu žen lehkých vah Anna Drnková. Třetí  ženskou posádkou je párová čtyřka ve složení Simona Pašková, Eliška Podrazilová, Barbora Podrazilová a Alžběta Zavadilová. V mužské kategorii máme dvě posádky, a to párovou čtyřku ve složení Michal Zindulka, Martin Ježek, Jan Čížek, Kryštof Janáč a osmu s kormidelnicí ve složení Jan Chlebovský, Tomáš Zobal, Vít Baldinus, Jan Tichý, Kryštof Hruška, Jan Koška, Martin Sedlák, Matouš Dočekal s kormidelnicí Barborou Zelenkovou.

Párová čtyřka žen si vítězstvím a nejrychlejším časem dne, ve čtvrteční opravné jízdě, zajistila přímé místo v sobotním finále A.

Anna Šantrůčková ovládla svou rozjížďku a v sobotu bude v semifinále bojovat o postup do nedělního finále A. „Závod se mi nejel dobře, obtížně se tady vypořádávám s extrémními teplotami. Podařil se mi start, a tak jsem i přes problémy, které mě potkaly v posledních 500 metrech, zvládla udržet postupovou pozici,“ zhodnotila svůj závod Anna Šantrůčková.

Anna Drnková dojela druhá v páteční opravné jízdě a zítra jí také čeká semifinálový boj o finále A.

Mužská párová čtyřka dojela ve své rozjížďce na druhém místě, vyhnula se opravné jízdě a zajistila si postup do sobotního semifinále, ve kterém zabojují o finále A.

„Před startem jsem měl velké obavy kolik toho vydrží bolavá záda Martina Ježka. Vydržela! Snad jsme ohledně jeho zad z nejhoršího venku a páteční odměna v podobě nezávodního dne tomu jistě pomůže. Chtěli jsme se vyhnout opravné jízdě, ale zároveň ušetřit nějaké síly, pokud to pole dovolí. Ovšem právě proto jsme si neuváženě zkomplikovali závěr tratě, kdy se Britové rozhodli to zkusit a my už byli ukolíbáni v úsporném režimu. Ale zvládli jsme to! Odveta s Brity, pokud vyhrají svou opravu, bude v sobotu v semifinále. Bude to těžké, ale jsem přesvědčen, že je v naší párovce ještě mnohem víc, než teď chlapi ukázali!“ zhodnotil závod párové čtyřky její trenér Jan Navrátil.

Osma mužů dojela v páteční opravné jízdě na 4. místě a v neděli pojede finále B.

Výsledky sledujte ZDE

Fotky ZDE

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Na mistrovství světa ve veslování závodníků do 23 let si české posádky vedou velmi dobře

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352