Na MS juniorů 2006 postupují dále 3 lodě

3.8.2006

03.08. - 13:10 V Amsterdamu se druhý den pořadu MSJ konaly opravné jízdy, do kterých nastoupilo 6 českých posádek, z čehož pouze 2 posádky postoupily do semifinále, tj. mezi posledních 12 lodí. Již z rozjížděk postoupila 4xjři a dnes se k ní připojila i posádka 2-jři a 4-jři. Ze semifinálových bojů jsou tak vyřazeny posádky 8+jři, 1xjky, 2-jky a 2xjky. Jak si dnes české posádky vedly ? 1xjky - Skifařka Barbora Zedníková, obsadila v opravné jízdě 3.místo za závodnicemi LTU a BEL. K  postupu do semifinále jí chybělo 3,5 sek. 2-jky - Třeboňské dorostenky H.Janátová, B.Šindlerová obsadily v opravné jízdě poslední místo a za postupem byly o 13 sek. Celkově obsadily 13. místo ze třinácti startujících posádek. Bylo zřejmě nad síly závodnic, závodit ve věku 16 let proti 18letým soupeřkám.2-jři - "Smíchovská" dvojka bez  A.Kapa, J.Lankaš obsadila v opravné jízdě 2. místo, 3 sek. před lodí CAN, což  jí zaručilo postup do semifinále. 2xjky - Moravská posádka dvojskifu juniorek L.Vrecníková, J.Vyhnánková  se takřka po celou opravnou jízdu pohybovala na postupovém třetím místě, ale v závěru tuto posádka o postup připravila o 1 sek. loď USA. 4-jři - Olomoucká posádka Jakub Gefing, Jiří Došlík, Pavel Pokorný, Jan Bezděk předvedla v opravné jízdě velmi dobrý, postupový výkon, když ze 4.místa na 500m se postupně dotáhla na 1. místo a na cílové pásce byla posádka o 0,4 sek. předjeta lodí HUN. 8+jři Posádka osmiveslice se v opravné jízdě držela do 1000m na postupovém třetím místě. Ve třetí pětistovce se posádka propadla na 5.místo a na cílové metě skončila na nepostupovém 4.místě, 2 sek. od postupu za posádkami HOL, LTU a DAN. Posádka jela v sestavě: Mikuláš Klang (Bohemians Praha), Vít Hubený (Bohemians Praha), Adam Tůma (ČVK Pardubice), Kamil Kroulík (ČVK Pardubice), Pavel Doležal (ČVK Pardubice), Josef Piskáček (Lokomotiva Beroun), David Vandas (Bohemians Praha), Vojtěch Novák (ČVK Pardubice), korm. Jakub Gwozdiak (ČVK Pardubice). Zítra v pátek jsou na pořadu od 9:30 - 12:54 semifinálové jízdy a v sobotu finálové závody. Závody můžete sledovat na www.worldrowing.com