Na světovém poháru v Rotterdamu, který je posledním testem před olympijskou kvalifikací, startuje osm českých lodí

12.7.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Osm českých posádek bude startovat v závěrečném kole Světového poháru 2019. Místo plánovaných devíti lodí se jich na dráze Willem-Alexander roeibaan v Zevenhuisen u Rotterdamu představí o jednu méně. Miroslava Vraštila vyřadily ze hry problémy se zády. Jeho místo v lehkém dvojskifu s Jiřím Šimánkem proto zaujme Jan Cincibuch, který měl původně startovat na skifu. Druhou lehkovážnou posádku tvoří Jan Hájek s Jiřím Kopáčem, kteří nastoupí v neolympijské disciplíně dvojek lehkých vah.

Hlavními tahouny českého týmu budou opět oba skifaři. Mirka Topinková pojede teprve třetí závod od návratu na skif po mateřské pauze a ráda by pokračovala v medailové sérii. Jak v I. kole SP v Plovdivu, tak na ME v Lucernu vybojovala olympijská vítězka bronzové medaile. Největšími soupeřkami jí budou mistryně světa z roku 2017 Jeannine Gmelin ze Švýcarska a Emma Twigg, která se vrací k závodění po tříleté pauze. Novozélandská hvězda zatím prožívá stejně jako Mirka skvostný návrat a drží stoprocentní bilanci. Podařilo se jí vyhrát II. kolo SP v Poznani i slavnou regatu v Henley.

Do závodu skifařů jsou přihlášeny všechny největší hvězdy včetně trojnásobného olympijského medailisty Ondřeje Synka, takže lze očekávat napínavý boj o prvenství. Do přístavního města dorazil také úřadující mistr Evropy Oliver Zeidler a vítězové předchozích dvou kol SP Damir Martin a Sverri Nielsen. Vítěz tohoto závodu zároveň vyhraje Holland Beker, slavný nizozemský závod, který nejlepší český veslař ovládl již šestkrát.  

Poprvé letos nakoukne do světového poháru také dvojka bez kormidelníka mužů. Jakub Podrazil s Lukášem Helešicem zatím závodili stejně jako jejich tréninkový kolega Synek jen na mistrovství Evropy, ve kterém dojeli na pátém místě. Jejich hlavním cílem je postup do finále, ve kterém by rádi zaútočili na medailové pozice a navázali na úspěšný loňský rok. Dvojskif žen Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová chce vylepšit dojem z minulého závodu SP v Poznani, kde byl výkon děvčat ovlivněn předchozí nemocí Lenky. 13. místo nebylo pro veslařky Slavie příliš uspokojivé. 

Uspět v silné konkurenci a zabojovat o nominaci na srpnové mistrovství světa v rakouském Linci, které bude zároveň olympijskou kvalifikací, přijela do Rotterdamu dvojka bez kormidelníka sester Žabových a čtyřka bez kormidelníka Matěj Mach, Matyáš Klang, Petr Melichar a Matěj Tikal.  

Průběh III. kola světového poháru můžete sledovat včetně výsledků, startovních listin a fotografií můžete sledovat zde. 

Přímý přenos vybraných finálových závodů bude v neděli vysílat Česká televize na ČT sport.  

Nominace českého týmu

W1x Mirka TOPINKOVÁ   
W2x Lenka ANTOŠOVÁKristýna FLEISSNEROVÁ  
W2- Lucie ŽABOVÁAnna ŽABOVÁ  
M1x Ondřej SYNEK   
M2- Lukáš HELEŠICJakub PODRAZIL  
LM2x Jiří ŠIMÁNEKJan CINCIBUCH  
LM2- Jiří KOPÁČJan HÁJEK  
M4- Matěj MACHMatyáš KLANGPetr MELICHARMatěj TIKAL

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Na světovém poháru v Rotterdamu, který je posledním testem před olympijskou kvalifikací, startuje osm českých lodí

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352