Na Veslaři roku byla udělena tři Čestná členství a několik dalších vyznamenání

14.1.2019

Foto Ivana Roháčková, ASC DuklaFoto Ivana Roháčková, ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková, ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková, ASC DuklaFoto Ivana Roháčková, ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková, ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková, ASC DuklaFoto Ivana Roháčková, ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková, ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková, ASC DuklaFoto Ivana Roháčková, ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková, ASC Dukla

Během slavnostního galavečeru v konferenčním sále hotelu Pyramida, na kterém byl Ondřej Synek vyhlášen veslařem roku 2018, udělil Český veslařský svaz i několik čestných titulů a vyznamenání.

Titul Čestný člen ČVS obdrželi tři bývalí veslaři, kteří v minulosti reprezentovali Československo na vrcholných soutěžích. Jako první si pro toto ocenění přišla paní Zdeňka Křivková, která největšího úspěchu dosáhla na domácím Mistrovství Evropy 1961 v Praze, kde skončila na osmiveslici na 4. místě. Druhým oceněným tímto titulem byl v sobotu Josef Straka ml., účastník olympijských her v roce 1972 a 1976, který společně s Vladkem Lacinou vybojoval na dvojskifu také dvě čtvrtá místa na mistrovství světa v letech 1974 a 1975. Nejvýznamnější ocenění ČVS bylo uděleno také Karlu Neffeovi st. Držitel bronzu a dvou čtvrtých míst z olympijských her se bohužel nemohl kvůli nemoci do hotelu Pyramida dostavit osobně. Karel Neffe vlastní ve své sbírce také dvě stříbrné medaile ze světových šampionátů a po jedné bronzové z MS i ME.

Předseda ČVS Dušan Macháček udělil také dvě Čestná uznání. Pro první si na Břevnov dorazil Theodor Kubík. Dlouholetý veslař, trenér a činovník VK Slavia Praha je i ve svých 95 letech ve skvělé kondici. Druhé Čestné uznání bylo uděleno Martině Součkové za záchranu dvou lidských životů. Trenérka VK Slavia Praha během Primátorek v minulém roce pomohla za silné bouřky vytáhnout z Vltavy dva tonoucí.

 

Čestné plakety ČVS přebrali:

Zdena Norková - stále aktivní veslařka VK Slavia Praha, předsedkyně Komise masters Českého veslařského svazu a opětovně zvolená členka Komise masters mezinárodní veslařské federace FISA.

Jiří Poláček - dlouholetý aktivní veslař, předseda Komise nezávodního veslování Českého veslařského svazu a dlouholetý činovník a trenér VK Slavia Praha.

Jan Mrvík - úspěšný československý reprezentant držitel bronzové medaile z ME 1963 a bronzové medaile z OH v Tokiu 1964 – obě získal na osmiveslici.

Martin Kubrycht st. - dlouholetý veslař a úspěšný trenér reprezentačních posádek, který se významnou měrou zasloužil o vznik Sportovního gymnázia v Pardubicích, kde řadu let působil jako ředitel.

Miloslav Sojka - dlouholetý stále aktivní veslař, trenér a činovník KVM 1881.

 

Čestný odznak ČVS získali:

Petr Janák - dlouholetý činovník, trenér a člen STK, předseda klubu VK Paprsek Ústí nad Labem a předseda Komise handicapovaných sportovců.

Vítězslav Norek - dlouholetý činovník a rozhodčí.

Vladek Lacina - úspěšný československý reprezentant, trojnásobný účastník OH, bronzový medailista na párové čtyřce na OH 1976 v Montrealu. Dlouholetý bojovník proti dopingu.

Lumír Mejzlík - dlouholetý činovník a trenér ČVK Pardubice.

Jindřich Tichý - dlouholetý rozhodčí a činovník VK Perun Ostrava.

Ludvík Hruboš - dlouholetý činovník a trenér VK Morávia Uherské Hradiště.

Alfréd Švehla - dlouholetý veslař, činovník a trenér VK Vajgar Jindřichův Hradec.

Jaromír Vorel - dlouholetý veslař, aktivní činovník VK Ohře Louny a spoluorganizátor Lounského halového triatlonu.

Miloš Havlíček - dlouholetý aktivní činovník KV KONDOR Brandýs nad Labem, kde řadu let působil jako předseda klubu.

Petr Škvor - dlouholetý závodník, trenér a činovník Bohemians Praha, reprezentační trenér mládeže a veslařů kategorie U23, který se aktivně angažuje také v akademickém veslování.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Na Veslaři roku byla udělena tři Čestná členství a několik dalších vyznamenání

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352