Napsali po tiskovce k SP 2010

26.5.2010

Na Tiskové konferenci 25.5.2010 ve VK v klubovně VK Slavia Praha  informovali představitelé ČVS novináře o letošní mezinárodní sezóně  a zejména o SP 2010. Publikujeme některé z článků :

 sport.ihned.cz
Start jednoho veslaře na MS přijde na 280 000 Kč, jistotu mají Synek a Knapková

Veslaři pojedou letos MS až na Novém Zélandu. Kvůli vysokým ekonomickým nákladům tam proto pojedou jen ty posádky, které budou mít reálnou šanci získat medaili. Jistotu startu už nyní mají jen skifaři Synek a Knapková.

Zatímco Miroslava Knapková, která se léči antibiotiky, bude ještě na startu Světového poháru (28. - 30. května ve slovinském Bledu) scházet, Ondřej Synek tam vyráží s nejvyššími cíli: „Z Bledu se chci vráti jako vítěz. Mám za sebou vydařenou přípravu, v níž jsem si mimo jiné vytvořil osobní rekord na trenažéru a nepropadl jsem ani v souboji s dvojkou bez kormidelníka."

Regata v Luzernu bude kvalifikací na MS 

O Světový pohár se pak bude bojovat ještě 18. - 20. června v Mnichově a ve dnech 9. - 11. červnece v Luzernu, kde české reprezentanty zároveň čeká interní kvalifikace na mistrovství světa, které se koná až začátkem listopadu na Novém Zélandu.

„Start jednoho veslaře bude stát přibližně 280 tisíc korun, a proto z ekonomických důvodů pojedou na šampionát pouze posádky, které mají reálnou šanci bojovat o některou z medailí. Historie nám prozrazuje, že vítězové z Luzernu patří ke světové špičce a tak jsme se rozhodli vycházet z výsledků českých reprezentantů v tomto renomovaném závodu. Již dnes mají na základě svých vystoupení na posledním mistrovství jistou účast pouze Synek a Knapková,“ prozradil manažer reprezentace Dušan Macháček.

Evropský šampionát veslařů letos pořádá Portugalsko 

Předposlední velkou mezinárodní akcí letošní sezony bude ve dnech 10. - 12. září mistrovství Evropy v Portugalsku, takže do světového šampionátu pak bude zbývat ještě dlouhých sedm týdnů.

„Čeká nás velice dlouhá sezona, v jejímž závěru budeme asi muset překonat dost nezvyklých překážek, včetně teplotních rozdílů. Místo obvyklého odpočinku po čtyřech náročných měsících budeme muset tvrdě trénovat a co nejlépe se připravit na vrchol letošního veslařského roku. Nebude to jednoduché, ale musíme to zvládnout. Už proto, že každá posádka bude mít medailové ambice. Do listopadu je ještě hodně daleko, ale já chci přerušit sérii stříbrných a bronzových radostí a konečně vystoupit až na vrchol,“ dodává Synek.

Jaroslav Pešta, www.sport.ihned.czwww. Sport.cz ( Novinky - Právo)

Skifař Synek před Světovým pohárem: Pojedu tak, aby mě soupeři neviděli

První ostrý start na Ondřeje Synka čeká již tento víkend, kdy se ve slovinském Bledu uskuteční první závod Světového poháru ve veslování. Úspěšný český skifař je podle kontrolních závodů ve skvělé formě a doufá, že to potvrdí i mezi světovou špičkou. "Rád bych zajel dobrý výsledek, ze kterého budu mít dobrý pocit. Takže chci vyhrát," prohlásil na tiskové konferenci.S přípravou na novou sezónu je sedmadvacetiletý Ondřej Synek spokojený. Na trenažéru si vytvořil osobní rekord, vyhrál české mistrovství na dlouhých tratích a  velkou radost může mít i z kontrolních závodů, kde netradičně startoval proti dvojkám bez kormidelníka. I když skončil poslední, ztráta jedenácti sekund na vítěznou posádku je pro skifaře skvělým výsledkem. Není tedy divu, že se od několikanásobného medailisty ze světových a evropských šampionátů opět čekají cenné kovy.

"Podle časů jsem na tom dobře. Pravda se ale ukáže až o víkendu na Světovém poháru v Bledu," přiznal stříbrný muž z olympiády v Pekingu 2008. "Rád bych zajel dobrý výsledek, ze kterého budu mít dobrý pocit. Což znamená, že chci vyhrát. Pojedu tak, aby mě soupeři neviděli a museli se za mnou otáčet," plánoval dál rodák z Brandýsa nad Labem.

Dilema ohledně lodí

Vzhledem k dlouhé sezóně má Ondřej Synek v plánu startovat i na zářijovém mistrovství Evropy. "Protože se letos světový šampionát uskuteční až na přelomu října a listopadu, rozhodl jsem se jet i na ME do Portugalska. Je důležité, abych nevypadl z formy a nemusel to pak dohánět," vysvětloval čtyřnásobný vítěz Světového poháru, jenž nyní řeší i jeden "problém".

Německý výrobce lodí Empacher dal Synkovi k dispozici nový model skifu a český závodník se může stát až do olympiády v Londýně zdarma členem jeho týmu. "Se stávající lodí jsem spokojený. Velmi dobrá je ale i ta nová," pochvaloval si, jaký má výběr. "Nejspíš s každou odjedu nějaký závod Světového poháru a pak se pro jednu z nich rozhodnu," uzavřel úspěšný skifař.

Veronika Feltová,Sport.cz

 

www.sportovninoviny.cz

Skifaři Synkovi začíná dlouhá sezona s dvěma vrcholy

Praha - Nejlepšímu českému veslaři současnosti Ondřeji Synkovi začíná o víkendu

dlouhá a náročná sezona, která vyvrcholí netradičně až v listopadu. Na jejím konci by v ideálním případě měla být hned z několika důvodů velká oslava. Stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu by se na MS na Novém Zélandu rád radoval z vytoužené zlaté medaile a poté bude spěchat domů. Den po finálovém závodě by se totiž jeho přítelkyni mělo narodit dítě

 

Musí s porodem vydržet, nic jiného nezbývá," řekl Synek s úsměvem ČTK. Finálové boje jsou na Novém Zélandu na programu

7. listopadu, termín porodu mají stanovený na osmého. "Říká se, že prvorodičky přenáší, tak snad to vydrží, abych byl u toho. Mrzelo by mě, kdybych odjel a mimino se narodilo dříve," přiznal. Svatbu však momentálně neplánují. "Bylo by to moc hektické a my si ji chceme užít. Uvidíme pak, po sezoně," uvedl sedmadvacetiletý veslař.

Nyní se plně soustředí na ostrý start sezony. Ve slovinském Bledu se tento týden uskuteční první díl Světového poháru a Synek by na něm rád potvrdil, že se mu zimní příprava vydařila. "Protože je vše posunuté o dva měsíce, tak jsme na vodě začínali trochu později. Měli jsme spoustu času na těžkou přípravu a myslím si, že jsem na tom dobře," řekl Synek, jenž si vytvořil osobní rekord

na trenažéru a dokonce poprvé v kariéře vyhrál i české mistrovství na dlouhých tratích.

Jak se vyrovná s listopadovým termínem MS, ale momentálně netuší. Nic podobného ještě nezažil. "Jsme zvyklí závodit na konci srpna a v listopadu už mít dovolenou a lenošit. Teď to bude jinak. Jak ty dva měsíce budou vypadat, si ale nedovedu moc představit," přiznal.

Aby nebyla pauza mezi finálovým dílem Světového poháru a MS moc dlouhá, rozhodl se v září startovat na mistrovství Evropy v Portugalsku. "Na rozzávodění v pauze to bude dobré. Určitě tam budu chtít jet," řekl Synek, který se příští týden představí i na Primátorkách. Neusedne ale do osmy Dukly, ale pojede na skifu. "Není upravený časový program, takže bych to nestihl. Navíc to kolidovalo i sponzorsky," uvedl.

Rodák z Brandýsa nad Labem momentálně řeší i jeden příjemný problém. Německý výrobce lodí Empacher mu dal k dispozici nový model skifu a nabídl mu spolupráci. Synek se může stát až do olympiády v Londýně zdarma

členem jeho 'továrního týmu'. "Se stávající (lodí) jsem spokojený

, ale i nová je dobrá. Řekl bych, že lépe drží rytmus a plynuleji se posouvá," porovnával veslař pražské Dukly.

Se svým rozhodnutím ale nemusí spěchat. Problémem by prý ani nebylo, kdy nyní obě lodě střídal. "Je možné, že s jednou odjedu jeden závod a s druhou další. A rozhodnu se až později. Bude to ale nakonec stejně spíše o pocitu," uvedl Synek.

Spolupráce s německým výrobcem by měla i své ekonomické výhody. Za sezonu by ušetřil více než půl milionu korun, neboť lodě potřebuje vždy dvě. "Ekonomický pohled je jasný, ale bylo by blbé mít levnější, ale pomalejší skif," dodal.

Autor: ČTK
www.ctk.cz

  Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352