Návrat olympijské vítězky na mezinárodní scénu

21.6.2018

II. kolo světového poháru v Ottensheimu bude v letošním roce zároveň testovací regatou na MS 2019. Na dráze nedaleko Lince se příští rok uskuteční světový šampionát seniorů, který bude kvalifikací na olympijské hry v Tokiu 2020. I to je důvod, proč se na tento podnik přihlásilo téměř 700 sportovců.

Z českého týmu se v Rakousku představí tři posádky. Poprvé od olympiády v Riu se na mezinárodní scéně objeví Mirka Topinková, která bude závodit v nově vzniklé párové čtyřce společně s Helenou Hlasovou, Lucií Heranovou a Alenou Schejbalovou. Pro Mirku to bude premiéra ve světovém poháru v jiné posádce než na skifu. Také dvojskif žen Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová, který se nemohl zúčastnit prvního kola SP kvůli zranění Lenky, nastoupí letos poprvé v tomto seriálu závodů.  

Dvojka bez kormidelníka mužů bude obhajovat skvělé druhé místo z I. kola SP v Bělehradě. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem se však musí popasovat s ještě větší konkurencí než v Srbsku. Kromě hvězdných Chorvatů jsou přihlášení také rychlí Italové, bratři Onfroy z Francie, Britové, Němci, Novozélanďané a další. 

Závodní program začne v Ottensheimu zítřejšími rozjížďkami. Finálové boje, které budete moci sledovat v sestřihu na ČT 4 sport v neděli ve 23:55, přijdou na řadu během nedělního dopoledne.

V tomto článku je pěkný souhrn největších hvězd, které se v Rakousku postaví na start.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Návrat olympijské vítězky na mezinárodní scénu
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352