Nejlepší posádkou roku je Mirka

24.11.2006

Včera se v pražském hotelu Pyramida za doprovodu hudební skupiny Abba revival uskutečnilo vyhlášení nejlepší veslařské posádky roku 2006. Vítězem kategorii seniorů se stala posádka skifu s Mirkou Knapkovou. Miroslava Knapková doposud za svojí krátkou veslařskou kariéru získala za poslední dva roky dvě stříbrné medaile na MS a dvě čtvrtá místa na OH a MS.

Na 2.místě se umístila posádka skifu mužů v podání Ondřeje Synka. Ondřej Synek vybojoval na letošním mistrovství světa bronzovou medaili a je to jeho druhá bronzová za jeho dvouletou kariéru skifaře. Na 3.místě se umístila posádka čtyřky párové mužů ve složení David Jirka, Tomáš Karas, Václav Chalupa, Milan Doleček ml. Posádka obsadila na letošním mistrovství světa 5.místo, což je o jedno místo horší než na loňském MS. Nově byla vyhlášena i kategorie do 23 let.

Na 1.místě se umístila posádka dvojskifu Jitka Antošová, Gabriela Vařeková. Tato posádka získala titul mistryň světa v kategorii veslařek do 23 let. Na 2.místě se umístila posádka čtyřky bez kormidelníka Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jakub Zof, Jan Gruber, kteří také získali titul mistrů světa v kategorii veslařů do 23 let.

Na 3.místě se umístila posádka dvojskifu lehkých vah bratrů Jana a Ondřeje Vetešníkových, kteří na mistrovství světa do 23 let vybojovali bronzovou medaili.V kategorii juniorů se na 1.místě se umístila posádka čtyřky bez kormidelníka Jakub Gefing, Jiří Došlík, Pavel Pokorný, Jan Bezděk.

Posádka se na mistrovství světa juniorů umístila na 10.místě. Na 2.místě se umístila posádka čtyřky párové juniorů Milan Rotek, Filip Kaplan, Martin Pavlíček, Jiří Zejda. Posádka se na mistrovství světa juniorů umístila na 10.místě. Na 3.místě se umístila posádka dvojky bez kormidelníka Adam Kapa a Jan Lankaš. Posádka se umístila na mistrovství světa juniorů na 12.místě.