Nejrychlejší dvojkou bez kormidelníka na světě jsou nyní Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem

24.6.2018

Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem dnes na dráze v Ottensheimu dokázali něco, co se ještě nikomu z České republiky nepovedlo. Jako první česká posádka vyhráli závod světového poháru na dvojce bez kormidelníka.

Veslaři Dukly Praha od pátečních rozjížděk ukazovali, že do Rakouska přijeli s jediným cílem. A to přerušit nadvládu bratrů Sinkovičů. V pátek zajeli český rekord v této disciplíně, ve včerejším semifinále byli nejrychlejší ze všech dvojek. Dalo se tušit, že dnes by se mohli dít velké věci.

Dnešní finále nejrychleji odstartovali bratři Onfroy z Francie, naši hoši však byli na první pětistovce v těsném závěsu. Postupem času se však začali posouvat dopředu a 500m před cílem už vedli s více jak sekundovým náskokem před Francouzi. V závěrečné části závodu však začali tvrdě finišovat vítězové I. kola světového poháru v Bělehradě. Zatímco Francouzi nedokázali reagovat, svěřenci Milana Dolečka vydolovali zbytky sil a útok bratrů Sinkovičů odrazili. Mohli si tak užít společnou radost i se svým trenérem. Lukáš s Jakubem budou minimálně další tři týdny do dalšího kola SP v Lucernu nejlepší dvojkou bez kormidelníka na světě. Zároveň se ujali vedení v celkovém hodnocení SP ve své disciplíně.

 

Dvojskif žen Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová vyhrál finále B s více jak 3s náskokem před Polkami. Alespoň částečně si tak děvčata spravila náladu po včerejším smolném semifinále. Párová čtyřka vedená Mirkou Topinkovou dojela ve finále B pátá. Celkově tak čtveřice Mirka Topinková, Helena Hlasová, Lucie Heranová a Alena Schejbalová při svém premiérovém závodě obsadila 11. místo.

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Nejrychlejší dvojkou bez kormidelníka na světě jsou nyní Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352