Nejlepší veslařskou posádkou roku 2007 se stal Ondřej Synek

21.11.2007

V pražském hotelu Pyramida byl vyhlášena nejlepší veslařská posádka roku 2007. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Vítězem se stal Ondřej Synek, vítěz Světového poháru a stříbrný skifař z letošního MS v Mnichově, kde strhujícím finišem porazil olympijského vítěze Nora Tufteho a necelou sekundu zaostal za mistrovským titulem. Druhým místem na MS se kvalifikoval na OH v Pekingu. Byl rovněž členem osmy, která získala na ME v Poznani zlatou medaili.

Na druhém místě se  umístila Mirka Knapková, která sice letos zůstala bez medaile z MS, ale chuť si napravila stříbrem z ME v Poznani. Rovněž pro Mirku letošní účast ve světovém finále znamenala postup na OH 2008.

Třetí nejlepší veslařskou posádkou letošního roku se stala osmiveslice ve složení Ondřej Synek, Jakub Hanák, Milan Doleček ml., Jan Schindler, Jakub Makovička, Václav Chalupa, Jakub Friedberger, Jakub Zof, na kormidle Oldřich Hejdůšek. Vítězná osma z letošních  Primátorek porazila na dráze pod Vyšehradem úřadující nejlepší světová posádka 2006 z Německa a sezónu zakončila ziskem titulu Mistrů Evropy.

O letošním vítězi rozhodl zisk stříbrné medaile na MS, ale i skutečnost, že byl členem vítězné osmiveslice z letošních Primátorek a ME v Poznani. Takový výsledek bylo do určité míry očekávat, ale řada hlasujících přesto preferovala královskou disciplínu – osmu. Zisk evropského zlata v této disciplíně je obrovský úspěch a zopakování v příštích letech nebude vůbec jednoduché.

Na čtvrtém místě pak skončil o jediný bod ženský dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková, letošní mistryně světa do 23 let a evropské šampionky. Páté místo na letošním MS pro ně znamenalo splněný kvalifikační cíl – OH v Pekingu.

Páté místo obsadila párová čtyřka ve složení David Jirka, Jakub Hanák, Tomáš Karas a Petr Vitásek  a finálovou šestici uzavřela čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe ml., Milan Bruncvík, Jan Gruber a Michal Horváth. Nejlepším trenérem roku je Milan Doleček, trenér vítězného Ondřeje Synka a třetí osmiveslice. Nejlepší juniorskou posádkou je párová čtyřka dívek ve složení Michela Sazimová, Lenka Antošová, Hedvika Vašková a Denisa Čvančarová, trenér Vít Kučera, která  na letošním mistrovství světa juniorů v Pekingu získala  4.místo.

Na druhém místě se umístila dvojka bez kormidelníka Adam Kapa a Jan Lankaš vedená trenérem Pavlem Ondráčkem. Posádka se umístila na mistrovství světa juniorů na 6.místě.

Třetí místo obsadila posádka čtyřky párové juniorů Josef Piskáček, Petr Ouředníček, Petr Handlovič a Petr Melichar,  trenér Libor Kubrycht. Posádka  na mistrovství světa juniorů získala 10.místo.

Soutěž TOP TEN  Masters - veteráni V kategorii ženy se na prvém místě  umístila, tak jako v třech předchozích letech Pavla Svitáková z oddílu VK Hodonín a v  kategorii muži Masters na prvém místě se umístil Roman Novotný z  Klubu veslařů Mělnických 1881.

V rámci slavnostního večera byli oceněni i vynikající veslaři minulosti, mezi kterými byla celá řada medailistů z OH a ME.

Celkově byl letošní rok pro české veslování velice úspěšný – stříbrná medaile z MS a vítězství ve Světovém poháru pro Ondřeje Synka, tři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová z ME v Poznani a pět kvalifikovaných posádek na OH v Pekingu – to je výsledek, který dává  českému veslování dobré vyhlídky pro příští sezónu.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Nejlepší veslařskou posádkou roku 2007 se stal Ondřej Synek