Andrle rychlejší než Karsten

16.10.2007

Letošního 8. ročníku skifařského maratónu na 16 km na jezeře Wörthersee v Klagenfurtu se zúčastnilo více než 180 závodníků. Veslaři z České republiky se mezi nimi neztratili. Mezi dorostenci zvítězil Jan Andrle z Mělníka, v celkovém pořadí obsadil časem 1:06:35,65 vynikající 6. místo. V kategorii masters E vyhrál Vladimír Burda z Bohemians (1:08:28,24 - celkově 15.), na pomyslné stupně vítězů vystoupili v jednotlivých veteránských kategoriích i Tomáš Zeman a Luboš Došek (oba VK Smíchov), Jiří Svoboda (Slávia Praha) a v kategorii dorostenek Kristýna Fleissnerová a Tereza Karasová (obě Bohemians). Pohár a finanční prémii za vítězství v ženách si odnesla mistrně světa Jekatěrina Karsten (Bělorusko), v souhrnném pořadí na 19. místě (1:08.39,57). Podrobné výsledky zde