Veslařské aktuality

30.8.2003 7.den na MS - bronzoví Synek a Doleček !!!!!!!!!

V prvý den, kdy se rozdělovaly medaile, získali svoji prvou seniorskou z MS, určitě nikoliv poslední, O.Synek a M.Doleček na dvojskifu mužů. Ostatní posádky, které dnes nastoupily, zůstaly v případě M.Knapkové a V.Chalupy těsně za medailovými pozicemi, když oba skončili na krásném čtvrtém místě. Skif mužů vyhrál Nor Olaf Tufte, jehož vízězství je o to hodnotnější, že startoval i v norské posádce 4xM, kterou se, i když neúspěšně, chtěl pokusit nominovat na OH 2004. Skifařka lehké váhy D.Nacházelová obsadila tak jako v loňském roce pěkné páté místo. Zítra vystoupí na MS poslední česká posádka, a to 4xM. Závody můžete sledovat v přímém přenosu na TV Eurosport od 10:00. celý článek

29.8.2003 6.den na MS - pátá loď na OH 2004

Dvojka bez mužů je pátou lodí, která si v dnešním "B" finále vybojovala celkovým devátým místem postup na OH 2004.Již 10 veslařů může startovat na OH 2004, což je desetinásobek z roku 2000 a ještě další veslaře čeká dokvalifikace z Luzernu v roce 2004. Celkové sedmé místo vybojoval s přehledem M.Vabroušek v disciplině skif muži lehké váhy. Česká osmiveslice dnes nestačila na soupeře z opravných jízd a skončila na předposledním, celkově 11 místě. Zítra vstupují do boje o medaile posádky 1XM,1xŽ,2xM a 1xŽLV. Vše můžete sledovat od 10:00 na TV Eurosport. Držte palce !!! celý článek

28.8.2003 5.den na MS - 5 lodí ve finále !

Skif žen a mužů, dvojskif mužů a čtyřka párová mužů, to jsou lodě, které se probojovaly do finále "A" a zároveň na OH 2004. Dvojce bez a osmiveslici mužů postup unikl o cca 4 sekundy ! Do finále "A" se v neolympijských disciplinách probojovala ještě posádka skifu žen lehké váhy, naopak skifaři lehké váhy postup unikl o 0,5 sekundy. Dnes také startovala 4-M v juniorském složení, která skončila celkově na 18 místě, když dojela poslední ve finále "C". Zítra bude ještě o olympijskou účast bojovat ve finále "B" 2-M a 8+M. Dvojka bez nesmí být ve své jízdě poslední a 8+M by musela vyhrát finále "B", tak těžký je postup osmiveslice na OH. Příznivci veslování mohou boje veslařů sledovat od 9:30 na TV Eurosport. celý článek

27.8.2003 4.den na MS - junioři za muži nezaostali, naopak !

Dnes startovala pouze posádka 4-M v juniorském složení. K všeobecnému, příjemnému překvapení si posádka vedla skvěle, když zaostala pouze o setinu sekundy za lodí FRA a porazila lodě CRO a další zkušené posádky. Svým výkonem se kvalifikovala do finále "C" a bude zítra ve 13,40 bojovat o 13 - 18 místo. Start o finále "A" dalších našich posádek bude také zítra a to: v 9:44,1xŽ (GBR,NZL,GER,BLR,CZE,LAT) v 9:58, 1xM (SVK,EST,CZE,SLO,ITA,FRA, postupují dvě posádky), v 10:40, 2-M (CUB,CZE,ITA,CRO,SCG,RUS, postupují dvě posádky), v 11:01, 2xM (SWE,CUB,BEL,CZE,USA,SLO, postupují dvě lodě), ve 12:25, 4xM (GBR,SUI,POL,GER,CZE,NED), ve 12:39, 8+M (CZE,EGY,ROM,CAN,AUS,FRA), ve 12:35 1xŽLV (FIN,NED,CAN,CZE,CRO,TUN) a ve 13:00 1xMLV (HKG,SLO,GBR,CZE,ALG,RUS). Všichni příznivci veslování mohou sledovat české posádky od čtvrtka do neděle na TV Eurosport, vždy od 9:30 - 12:30 !!!!! celý článek

26.8.2003 3. den na MS 2003 - již šest posádek krůček od OH 2004 !

Třetí den na MS znamenal, že další čtyři posádky ( 1xŽ,2-M,4xM a 8+M) se připojí k V.Chalupovi a 2xM a budou  bojovat ve čtvrtečních SF. Zvláště výkon osmiveslice, která postoupila přes posádku HOL (4.místo SP Luzern 2003) je vynikájící. Již nyní však je jasné, že když naše posádky neskončí na 11 místě (v případě 8+M na 8.místě a v případě 1xŽ na 10.místě) postupují na OH 2004. Mladá posádka juniorů ve 4-M nestačila dnes na své soupeře, navíc již 500m před cílem vzdala možnost bojovat o postup do SF, když závod dojela volným tempy. Zítra 27.8. z našich posádek bude startovat pouze 4-M v SF o finále C/D. Více z MS 2003 na www.worldrowing.com /Results/. celý článek

25.8.2003 2.den na MS - obě lodě do opravných jízd.

Druhý den na MS startovala z výpravy ČR posádka 4xM, která prohrála s lodí RUS (3.místo SP Luzern 2003) a 8+M, která porazila loď CHN, ale prohrála s loděmi CAN,GBR a CRO, když do cíle dojížděla volnými tempy. Tyto lodě čeká již zítra reparát v podobě opravných jízd. Zítra v opravných jízdách startují v 10,35 1xŽ, v 11,55 2-M, ve 12,05 4-M, ve 14,30 4XM a ve 14,50 8+M. Výsledky online můžete zítra sledovat na  www.worldrowing.com. celý článek

24.8.2003 1.den na MS čtyři přímé postupy !

Prvý den na MS si svým vítězství v rozjíždce zajistily přímý postup do SF posádky 1xM, 1xMLV, 1xŽLV a 2xM. Druhé místo 2-M, třetí 1xŽ a páté 4-M, znamená start těchto posádek v úterních opravných jízdách. Příjemným překvapením byl start mladé, ještě juniorské posádky 4-M, která zcela bez ostychu závodila vyrovnaný závod s loděmi FRA a RUS (páté místo na SP Luzern 2OO3). Podrobné výsledky jsou na www.worlrowing.com /Results/. Zítra startují ve 12,37 4xM a ve 13,37 8+M. Závody můžete sledovat online na www.worldrowing.com. KAŽDÝ DEN O PÁR FOTEK VÍCE Z MS V RUBRICE FOTOGALERIE !!! celý článek

23.8.2003 Kongres FISA 2003

Delegáti kongresu FISA, který se uskutečnil v rámci MS 2003 v Miláně mimo jiné rozhodli o tom, že: celý článek

22.8.2003 MS 2003 již vylosováno !

V neděli začínají závody veslařů na MS. Z českých posádek startuje v 9,45 D.Nacházelová a za soupeřky má lodě JPN,AUT,SUI a FIN. V 9,55 startuje M.Vabroušek za soupeře má lodě DOM,RUS a BUL.V 10,40 startuje M.Knapková a její soupeřky jsou z KOR,NZL,BUL a GBR. V 10,55 startuje V.Chalupa proti lodím z GRE,AUT a DEN. V 11,55 startuje 2-M proti lodím z ESP,AUS a USA. Sobotní závody uzavírá 2xM, který startuje ve 12,40 proti lodím z EST,LTU a SWE. Ve 13,05 startuje 4-M proti soupeřům z FRA,RUS,GER a AUS.V pondělí začíná ve 12,37 4xM proti lodím z GRE,URU,RUS a NOR. Ve 13,37 startuje 8+M proti lodím z GBR,CHN,CAN a CRO. Ve všech jízdách postuje vítěz přímo do SF a ostatní jdou do OPJ. Výsledky závodů po 500 m můžete sledovat online na www.worldrowing.com celý článek

22.8.2003 Veslaři již v místě MS 2003

V 19 pokojích hotelu Holiday Inn ležícím cca 200m od závodní dráhy se ubytovala výprava českých veslařů. O jak strategicky výhodný hotel vzhledem MS jde, svědčí to, že v hotelu je kromě naší výpravy ubytována již pouze výprava domácích veslařů.  I přesto, že hotel nebyl v nabídce pořadatelů se vedení ČVS podařilo zajistit ubytování prostřednictvím pražské cestovní kanceláře Cicala, která je pravidelným sponzorem veslařského závodu Primátorky. Dnes v 15,00hod. proběhne losování celé soutěže. Zprávy pro českou výpravu můžete zasílat na : celý článek