Novým předsedou ČVS byl zvolen Dušan Macháček

27.4.2014

Dušan Macháček předává Jiřímu Kejvalovi skleněnou plaketuDušan Macháček předává Jiřímu Kejvalovi skleněnou plaketu
Dušan Macháček předává Jiřímu Kejvalovi skleněnou plaketu
Předsedovi ČVS 1996 – 2014 s úctou věnují veslaři...Předsedovi ČVS 1996 – 2014 s úctou věnují veslaři...
Předsedovi ČVS 1996 – 2014 s úctou věnují veslaři...
Děkovný potlesk delegátů valné hromady Děkovný potlesk delegátů valné hromady
Děkovný potlesk delegátů valné hromady
Pohled na stávající předsednictvo svazuPohled na stávající předsednictvo svazu
Pohled na stávající předsednictvo svazu

Po rezignaci předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala na funkci předsedy Českého veslařského svazu rozhodla nedělní valná hromada ČVS o zvolení nového šéfa svazu. Od 19. května jím bude bývalý úspěšný reprezentant a dosavadní místopředseda pro sport Dušan Macháček. S oběma předsedy přineseme v nejbližších dnech rozhovor.

Jiří Kejval si moc dobře uvědomuje, že do ČOV byl zvolen právě za ČVS, a veslařem i nadále zůstane. „Veslování mám rád, je to můj život.“ Zdůraznil, že by nikdy z funkce neodešel, pokud by nebyl přesvědčen o tom, že má kvalitního nástupce. Vzápětí podpořil kandidaturu sedmačtyřicetiletého Dušana Macháčka.

Ještě předtím však poděkoval bývalému reprezentantovi a do letoška také předsedovi komise rozhodčích Arnoštu Poislovi. Právě Arnoštu Poislovi bylo rozhodnutím nedělní valné hromady uděleno čestné členství ČVS, podobně jako dalšímu bývalému reprezentantovi Otakaru Marečkovi.

Dušan Macháček po svém zvolení ocenil zásluhy Jiřího Kejvala, který stál v čele českého veslování 18 let. Poznamenal, že v počítačových hrách je snahou dosáhnout co nejvyššího levelu. Upozornil na skutečnost, že nyní máme úřadujícího mistra světa ve veslování i úřadující olympijskou vítězku. „Začínat ve funkci předsedy ČVS na takovémto ,levelu´ se rovná téměř sebevraždě.  Vzápětí ale zdůraznil, že vyvine veškeré úsilí, aby české veslování na dosažené úrovni minimálně udržel.

Dalším důležitým rozhodnutím valné hromady bylo převedení majetku v Račicích do nově vzniklého spolku – Národního olympijského centra vodních sportů. Tento krok má umožnit další rozvoj areálu ve prospěch veslování a kanoistiky. Poté přišla řada na projednání návrhů změn řádu a směrnic ČVS souvisejících s nevhodností nepárového veslování v žákovských kategoriích nebo s povinnými lékařskými prohlídkami v kategorii masters.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Novým předsedou ČVS byl zvolen Dušan Macháček

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352