Obě juniorské párovky postoupily přímo do semifinále, Albert Čekal skončil druhý v závodě náhradníků

7.8.2019

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Tři české posádky už mají za sebou rozjížďky na Mistrovství světa juniorů 2019 v Tokiu. Výborně se dařilo párovým čtyřkám, které obě postoupily přímo do semifinále. Mají tak tři dny, aby se připravily na semifinále, které je na programu až v sobotu.

Párová čtyřka juniorek od startu jela za svým cílem. Na prvním místě si udržovala mírný náskok před posádkou Číny, který neustále navyšovala. Ostatní lodě byly daleko za našimi veslařkami. Čtveřice Barbora Mátlová, Nikola Kropáčková, Zuzana Štěpánková, Simona Pašková nakonec projela cílem s náskokem 1,35s před asijskými soupeřkami. Na čtvrté Američanky, které dojely na první nepostupové pozici, si naše děvčata vybudovala náskok více jak 13s. Tři juniorské mistryně světa na osmiveslici z loňského roku doplněné o strokyni Simonu Paškovou hned v první zkoušce ukázaly, že se s nimi musí počítat!

Ani párovka juniorů Jakub Kyncl, Jan Vacek, Marek Diblík, Tomáš Zobal nemusí absolvovat opravnou jízdu. Kluci měli trochu složitější výchozí pozici, jelikož k přímému postupu museli dojet nejhůře druzí. Po slabším začátku se však úřadující mistři Evropy dokázali propracovat na druhou pozici. Třetí pětistovku zajeli nejrychleji ze všech posádek a prohnali se kolem soupeřů z Nizozemska. V závěrečné části závodu si už pohlídali účast v semifinále. „První závod byl velmi náročný. Velké vedro a silný boční vítr. Měli jsme velmi pomalých prvních 500m, ale zase nejrychlejší třetí pětistovku.“ řekl o rozjížďce Jan Vacek. Bronzový medailista z loňského MSJ v Račicích však optimisticky vzhlíží k dalším závodům: „Musíme ještě za ty dva dny ty starty potrénovat. Zvládneme to!“

Barbora Podrazilová na skifu bohužel na postup nedosáhla. Ve své rozjížďce dojela na čtvrtém místě daleko za postupovými pozicemi. Druhou možnost, jak se probojovat mezi nejlepší dvanáctku, bude mít skifařka Blesku hned zítra v opravné jízdě.

Již v úterý si na nové olympijské dráze Sea Forest Waterway měl možnost zazávodit Albert Čekal. V závodě náhradníků dojel na výborném druhém místě. Veslař z Jindřichova Hradce nestačil pouze na německého soupeře.

Kompletní výsledky najdete zde.

Fotky z juniorského šampionátu jsou k prohlédnutí ve fotogalerii

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Junioři > 2019 > MSJ 2019 - Tokio > Obě juniorské párovky postoupily přímo do semifinále, Albert Čekal skončil druhý v závodě náhradníků